У Харкові збережено унікальний науковий об'єкт, що допомагає запускати космічні апарати. Про це повідомляє "Урядовий портал".

6 січня 2023 року на черговому засіданні уряду було ухвалено рішення про збереження унікального наукового об'єкта, що має виняткове значення для вітчизняної та світової науки.

Йдеться про Магнітодинамічний комплекс Державної установи "Інститут технічних проблем магнетизму Національної академії наук України" у Харкові.

"Таке рішення сприятиме створенню умов для проведення наукових досліджень, здобуттю якісних наукових результатів, досягнутих з використанням наукового об'єкта, що становить національне надбання. Комплекс передано на баланс Інституту проблем машинобудування імені О. М. Підгірного Національної академії наук України", - зазначили у Кабмін.

В Інституті технічних проблем магнетизму Національної академії наук України у Харкові вчені досліджують теорію магнетизму технічних об'єктів, визначають магнітні параметри технічних об'єктів, керують їх магнітним полем. Наприклад, 2021 року в інституті було виконано комплекс робіт з вимірювання магнітних характеристик космічного апарату «Січ-2-30».

Саме цей український супутник був запущений 13 січня 2022 з мису Канаверал у Флориді (США) ракетою-носієм Falcon 9 компанії SpaceX. Супутник "Січ-2-30" розроблявся в рамках Національної космічної програми України та призначений для зняття поверхні Землі у видимому та інфрачервоному діапазонах. Систему управління супутником розробила та виготовила також харківська компанія – "Хартрон-Аркос".