Вночі російська армія атакувала Харків дронами-камікадзе. Про це повідомили у прокуратурі.
Так, 6 жовтня близько 2:30 та 4:40 години окупанти обстріляли Харків, територію підприємства в Основ'янському районі. Внаслідок обстрілу сталася пожежа площею 500 кв. м: пошкоджено службове одноповерхове приміщення та дах чотириповерхової нежитлової будівлі. О 04:40 силами підрозділів ДСНС загоряння ліквідовано повністю. Працювало 17 одиниць пожежно-рятувальної та спеціальної техніки, близько 70 осіб особового складу ДСНС.
Як розповіли у прокуратурі, за попередніми даними, російська армія атакувала Харків дронами-камікадзе. На фотографіях видно маркування "Герань". Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
За попередньою інформацією, іранські дрони, які росіяни перейменовують на "Герань-2", 5 жовтня атакували Білу Церкву Київської області. Очевидці розповідали, що перед вибухами чули характерний звук мопеда, який видає такий безпілотник. Іранські безпілотники "Шахид" відносяться до класу дронів-камікадзе. Офіційно Іран спростував заяву про продаж безпілотників у РФ, а їхній міністр закордонних справ заявив у розмові з українським колегою, що Іран виступає проти війни в Україні. Але в середині вересня в Харківській області було збито саме іранський дрон. Хоча на корпусі був напис "М214 Герань-2", фахівці визначили, що на вигляд корпус ідентичний іранським далекобійним ударним дронам-камікадзе "Shahed-136".
Дальність польоту "Шахіда" – до 2500 км. Такий безпілотник не обладнаний камерами. Його наводять за супутниковими координатами на конкретну мету. За словами представника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, такі дрони літають надто низько для систем ППО, і їх ефективніше збивати зенітками та кулеметами. Хоча використання "Шахидів" є великою підмогою для окупантів, враховуючи їх досить низьку вартість (близько 20 тисяч доларів), військові експерти вважають, що переваги в бойових діях це не принесе. Так, Майкл Найтс, військовий спеціаліст аналітичного центру Вашингтонського інституту близькосхідної політики, в
"Іранські безпілотники виглядають шикарно в Ємені, Сирії та Газі, але їх все частіше блокують. Україна має відмінну протиповітряну оборону та засоби радіоелектронної боротьби. Використання дронів Shahed-136 має лише початковий шоковий ефект, який незабаром пройде", - сказав експерт.