19 листопада виповнюється 1000 днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Харків із першого дня став прифронтовим містом. Постійними обстрілами російські війська намагаються зруйнувати цивільну інфраструктуру та паралізувати життя в мільйонному мегаполісі.
Що для Харкова та регіону означають 1000 днів війни?
Втрати Харківщини
В обласні…
Передбачувана команда обраного президента США Дональда Трампа - дивує і часом навіть шокує. Це вельми дивні люди з, м'яко кажучи, суперечливими переконаннями. Тому, звісно, цікаво зрозуміти, звідки вони взялися, чому саме вони і головне - чому виграв Трамп? Чому американці обрали шлях, який, мабуть, ще ніколи в новітній історії не відрізнявся н…
Квартири в Харківській області дешевші, ніж у більшій частині регіонів України. У низці випадків ціни відрізняються в рази. Про це свідчать дані досліджень порталу DIM.RIA.
Ціни в новобудовах
Середня ціна одного квадратного метра в новобудовах у Харківській області в жовтні 2024 року становила 757 дол. США. Це 15-те місце серед усіх регіонів.…
У село під Харковом, зруйноване авіаударом, повернулися майже всі мешканці
До села Яковлівка біля Мерефи через чотири місяці після авіанальоту, який майже зруйнував населений пункт, повернулися майже всі жителі.
"Від авіаударів РФ загинули чотири особи, було зруйновано понад 30 будинків, пошкоджено близько 120", - розповіла "Суспільному" староста села Тетяна Анголова.
Російська авіація налетіла на село у ніч проти 3 березня. Одна з бомб упала за будинком Наталії Півик.
"Я була в кімнаті ближче до городу, побачила вогненну кулю. Почали сипатися люстри, скло. Намагалися вийти — потім прилетіло вдруге і втретє", — розповіла жінка.
Від її будинку залишилися лише стіни. Спочатку родина Півик жила у льоху, а коли стало тепліше, переїхала до літньої кухні. Живуть в одній кімнаті, проте попри труднощі виїжджати ні Наталя, ні її чоловік не планують.
"Хтось має все відроджувати. Що ж ми все бігтимемо. У нас дуже багато людей повернулося. Місяця по два побули за кордоном і повертаються назад", — сказала Наталія Півик.
За словами старости села, до авіанальоту в Яківлівці жили понад 500 осіб. Після авіаудару виїхало близько 100 мешканців, майже всі вже повернулися.
"Світло, газ у нас відремонтували буквально за кілька днів після бомбардування. Хліб нам привозять щодня", - розповіла Анголова.
До Яковлівки волонтери доставляють дитяче харчування, підгузки, рідше продукти. Бракує ліків та засобів гігієни. Сільський магазин розбитий, а найближчий розташований на відстані близько 10 кілометрів — дістатися туди можна лише авто.