Сьогодні, 31 жовтня, відзначається одне з найзнаменитіших неофіційних свят - Геловін. Ми вирішили дати кілька порад тим, хто відзначає.
Для початку - трохи історії. Отже, свято бере свій початок із традицій кельтів Ірландії та Шотландії. Кельти самі так себе не називали, та й узагалі їм було не до самоназв - вони були хлопцями войовничими настіл…
28 жовтня близько 21:00 російські війська завдали чергового удару по центру Харкова і влучили в Держпром, який вважається одним із символів міста.
Держпром - перший український хмарочос і один із найяскравіших зразків конструктивізму, що набув поширення в 1920-30-х роках. У 2023 році організація ЮНЕСКО внесла Держпром до Міжнародного списку…
Лопань можна назвати "сестрою" річки Харків. Саме в місці злиття цих двох річок у середині XVII століття було збудовано Харківську фортецю, яка згодом розрослася у друге за величиною місто України.
Перша згадка
Уперше річка Лопань, як і річка Харків, згадується 1556 року в рукописному документі під назвою "Велике креслення"…
У село під Харковом, зруйноване авіаударом, повернулися майже всі мешканці
До села Яковлівка біля Мерефи через чотири місяці після авіанальоту, який майже зруйнував населений пункт, повернулися майже всі жителі.
"Від авіаударів РФ загинули чотири особи, було зруйновано понад 30 будинків, пошкоджено близько 120", - розповіла "Суспільному" староста села Тетяна Анголова.
Російська авіація налетіла на село у ніч проти 3 березня. Одна з бомб упала за будинком Наталії Півик.
"Я була в кімнаті ближче до городу, побачила вогненну кулю. Почали сипатися люстри, скло. Намагалися вийти — потім прилетіло вдруге і втретє", — розповіла жінка.
Від її будинку залишилися лише стіни. Спочатку родина Півик жила у льоху, а коли стало тепліше, переїхала до літньої кухні. Живуть в одній кімнаті, проте попри труднощі виїжджати ні Наталя, ні її чоловік не планують.
"Хтось має все відроджувати. Що ж ми все бігтимемо. У нас дуже багато людей повернулося. Місяця по два побули за кордоном і повертаються назад", — сказала Наталія Півик.
За словами старости села, до авіанальоту в Яківлівці жили понад 500 осіб. Після авіаудару виїхало близько 100 мешканців, майже всі вже повернулися.
"Світло, газ у нас відремонтували буквально за кілька днів після бомбардування. Хліб нам привозять щодня", - розповіла Анголова.
До Яковлівки волонтери доставляють дитяче харчування, підгузки, рідше продукти. Бракує ліків та засобів гігієни. Сільський магазин розбитий, а найближчий розташований на відстані близько 10 кілометрів — дістатися туди можна лише авто.