З 2027 року учні 10-го, 11-го і 12-го класів зможуть відмовитися від вивчення частини шкільних предметів, оскільки в Україні впроваджується профільна освіта. Які зміни у зв'язку з цим очікують на шкоду, роз'яснили в Міністерстві освіти і науки України.
З переліку обов'язкових предметів планується прибрати такі:
зарубіжна літера…
За традицією з нового календарного року починають діяти нові закони. Від початку 2025 року вчителі мають отримувати щомісячні надбавки до зарплат, підприємцям доведеться платити більше податків, на водіїв чекають нові правила оформлення "автоцивілки", зміниться порядок встановлення інвалідності.
Вчителі отримуватимуть більше
У новом…
Які події, питання і теми виявилися найцікавішими для жителів Харкова в році, що минає? Від руйнувань інфраструктури та перейменування станцій метро до змін у соцвиплатах і житті переселенців - ми зібрали топ-20 новин, які найбільше привернули увагу читачів Status Quo. Цей список - зріз того, чим жив Харків у 2024-му, що минає.
Отже, топ-20 нови…
У село під Харковом, зруйноване авіаударом, повернулися майже всі мешканці
До села Яковлівка біля Мерефи через чотири місяці після авіанальоту, який майже зруйнував населений пункт, повернулися майже всі жителі.
"Від авіаударів РФ загинули чотири особи, було зруйновано понад 30 будинків, пошкоджено близько 120", - розповіла "Суспільному" староста села Тетяна Анголова.
Російська авіація налетіла на село у ніч проти 3 березня. Одна з бомб упала за будинком Наталії Півик.
"Я була в кімнаті ближче до городу, побачила вогненну кулю. Почали сипатися люстри, скло. Намагалися вийти — потім прилетіло вдруге і втретє", — розповіла жінка.
Від її будинку залишилися лише стіни. Спочатку родина Півик жила у льоху, а коли стало тепліше, переїхала до літньої кухні. Живуть в одній кімнаті, проте попри труднощі виїжджати ні Наталя, ні її чоловік не планують.
"Хтось має все відроджувати. Що ж ми все бігтимемо. У нас дуже багато людей повернулося. Місяця по два побули за кордоном і повертаються назад", — сказала Наталія Півик.
За словами старости села, до авіанальоту в Яківлівці жили понад 500 осіб. Після авіаудару виїхало близько 100 мешканців, майже всі вже повернулися.
"Світло, газ у нас відремонтували буквально за кілька днів після бомбардування. Хліб нам привозять щодня", - розповіла Анголова.
До Яковлівки волонтери доставляють дитяче харчування, підгузки, рідше продукти. Бракує ліків та засобів гігієни. Сільський магазин розбитий, а найближчий розташований на відстані близько 10 кілометрів — дістатися туди можна лише авто.