Харків і область готові до зими більше, ніж на 50%. Про це в ефірі Українського Радіо Харкова
Ступені готовності окремих сфер, за даними експерта, такі:
- теплове господарство - 52%;
- водопровідно-каналізаційне - 54%;
- житловий фонд - 58%.
Із держбюджету виділено для Харкова 2 млрд грн для підготовки до опалювального сезону і 500 млн грн - для трьох громад Харківської області: для селища Слобожанського Чугуївського району, Пісочина і Солоницівки.
У Слобожанському будуть дві газові котельні, у Солоницівці - три. За три-чотири місяці всі роботи планують завершити. Під час вибору котелень перевагу віддають газовим. Це, за оцінкою експерта, для громад найзручніший варіант.
Мер Харкова Ігор Терехов повідомляв, що в обласному центрі встановлено 22 когенераційні та 31 модульна, а загальна потреба - 141 об'єкт вироблення енергії.
За оцінкою Магдисюка, у Харкові за три-чотири місяці мають завершитися монтаж котелень, ремонт ТЕЦ-3, а також мають закупити обладнання для проходження опалювального сезону.
"Там, де будуть роботи проводитися за рахунок резервного фонду, то місто Харків встигає все. Але ще є частина обладнання, яке чекають від міжнародних донорів, організації, які надають таку допомогу. Там ситуація буде коригуватися залежно від відправки обладнання, його постачання на місце і монтажу", - каже Магдисюк.
Експерт закликав, спираючись на досвід проходження двох опалювальних сезонів під час воєнного стану, довіряти комунальникам.
"Моя особиста думка, що харківські комунальники, комунальники Харківської області вже неодноразово доводили, що вони можуть це робити в умовах сьогоднішньої агресії, яка відбувається з боку Російської Федерації. Тобто я вважаю, що потрібно довіряти нашим комунальним службам, довіряти постачальникам газу, електроенергії, енергетики теж дуже важливу роботу виконували і продовжують це робити, щоб забезпечити населення необхідними послугами", - заявив Магдисюк.
Фото: "Суспільне"/Дмитро Гребінник