Тимчасово переміщеним особам, які змінили місце реєстрації через “Дію”, щоб і надалі отримувати виплати, потрібно звернутися до органу соціального захисту за новим місцем проживання. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

Гроші будуть нараховані за всі місяці з моменту зміни місця проживання.

При цьому органи соцзахисту не повинні вимагати, щоб ВПО повторно подавали заяви на отримання допомоги.

Водночас у Міністерстві соціальної політики заявили, що до кінця квітня буде вирішено питання щодо автоматичного перепризначення допомоги, і ходити до соцзахисту буде не потрібно.

Тимчасові переселенці одержують:

  • 2 тис. грн. на дорослого;
  • 3 тис. грн. на дитину чи людину з інвалідністю.

У ХОВА також просили жителів регіону не зловживати статусом ВПО. Люди, які переїжджають, мають знятись з попереднього місця реєстрації та зареєструватися на новому. Якщо людина довше 10 не мешкає за місцем реєстрації, це вважається порушенням.

Кабінет міністрів проводить вибіркову перевірку місця проживання переселенців. Якщо ВПО немає на місці, перевіряючий робить відповідний запис в акті. Людині повідомляють, що протягом 10 календарних днів вона має прийти до органів соцзахисту за місцем реєстрації та підтвердити своє місце проживання (якщо хтось був на роботі, на навчанні, у поліклініці та людину не застали вдома). Для цього необхідно мати документи, що засвідчують особу.

Зловживання статусом ВПО передбачає відповідальність. Основне покарання – повернення виплачених грошей.

Крім допомоги від держави, переселенці можуть отримувати гроші від міжнародних організацій, зокрема від ООН.