На Харківщині готують масову евакуацію через можливі проблеми з опаленням. У регіоні
Котельні пошкоджені в кількох громадах:
- Ізюмська громада – 19 котелень (відновлюють 16);
- Вільхівська громада – 11 котелень;
- Балаклійська громада – 7 котелень;
- Циркунівська громада – 7 котелень (з них 4 котельні не підлягають відновленню);
- Дергачівська громада – 7 котелень (3 відновлюють).
- Барвінківська громада – 5 котелень (3 відновлюють);
- Золочівська громада – дві котельні (одна котельня відновлена);
- Оскольська громада – одна котельня (у процесі відновлення);
- Савинська громада – одна котельня.
У звільненому Вовчанську з 23 жовтня немає газопостачання. Виникли проблеми із запуском 17 котелень. Вони можуть працювати на альтернативних видах палива, повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.
"Станом на 3 листопада у зв'язку з обмеженою кількістю запасу пелет та неналагодженою логістикою з цього виду палива у громаді працює лише одна котельня, яка опалює лікарняний заклад", - повідомили в обласному Департаменті ЖКГ.
Чи будуть централізоване опалення у Вовчанську ще вирішують. Через постійні обстріли з боку військ РФ місцеві жителі залишають місто. 31 жовтня начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі заявляв, що найімовірніше газопостачання в громаді не буде.
Під час окупації Куп'янські котельні не зазнали пошкоджень. Газопостачання у Куп'янську відновлено, продовжуються роботи з відновлення електропостачання, повідомляють у ХОВА. У Куп'янську його відновлено частково. У смт Куп'янськ-Вузлове та смт Ковшарівка електрику планують підключити наступного тижня. Проблеми з підключенням котелень виникають через пошкодження водопровідного колектора.
В Ізюмі працюватимуть 9 котелень із 22 котелень Одна обігріватиме лікарню, ще вісім - 64 житлові будинки.
"4 листопада планується включити перші три котельні, решта котелень запускатиметься після завершення необхідних ремонтних робіт як на самих котельних, так і в житлових будинках", - повідомили в ХОВА.
У Балаклії планують включити шість котелень, які будуть подавати тепло до 106 житлових будинків. Їх планується включити найближчим часом. Сім котелень пошкоджено. Також у Балаклійській міській раді ухвалили рішення, що котельні, які опалювали лише об'єкти соціальної сфери, у цьому опалювальному періоді не підключатимуться.
Загалом до 3 листопада у Харківській області запустили 345 котелень із 536 — це 64,4%. Опалюється 34,3% будинків. Повністю опалення було запущено у семи громадах.
В області опалюються:
- 2589 житлових будинків із централізованим теплопостачанням із 7559 (34,3%);
- 202 заклади загальної середньої освіти із 250 запланованих до включення (80,8%);
- 172 заклади охорони здоров'я із запланованих 177 (97,2%).
У Харківській області на випадок аварій під час опалювального сезону в умовах війни придбали 143 генератори різної потужності та одну пересувну котельню.
У разі масованих ударів з боку військ РФ по об'єктах енергетичної інфраструктури мешканцям Харківської області запропонують евакуацію. У Харкові готують пункти обігріву