Харків'яни просять зробити запас води. "Харківводоканал"
Ракетні удари, які завдають війська РФ по Харкову, можуть призвести до блекаутів. При відключенні світла зупиняються насоси водопровідних станцій і подача води тимчасово або повністю припиняється. У цьому випадку запаси води допоможуть городянам щодо комфортно перечекати час без води та світла.
У “Харківводоканалі” повідомляли, що попри продовження військових дій у регіоні, подача води у Харкові досягла довоєнного рівня: городяни щодобово споживають близько 400 тисяч кубометрів. У перші місяці війни споживання скоротилося кілька разів.
Також комунальники заявили, що війна практично не вплинула на якість води у Харкові. Водопровідну воду щодня перевіряють – кожну добу береться близько 40 проб. Якість води у водопроводі Харкова відповідає санітарно-гігієнічним нормам та за період воєнних дій не змінилася. Фіксувалися лише тимчасові погіршення – наприклад, коли воду відключали і потім знову подавали до будинків.
Питну воду слід зберігати правильно, щоб її якість у період зберігання не погіршилася:
- використовуйте чисті та безпечні контейнери, які призначені саме для зберігання питної води, такі як пляшки з полікарбонату чи скла;
- зберігайте воду у прохолодному місці;
- закривайте контейнери, це допоможе захистити воду від забруднення;
- періодично змінюйте воду, тому що не рекомендується зберігати питну воду довше тижня;
- не зберігайте воду біля хімічних речовин, це може призвести до забруднення води.
Доросла людина споживає на день 2-3 літри питної води. Враховується і безпосередня випита вода і міститься у продуктах. Але людина споживає та технічну воду для побутових потреб. Середня витрата такої води у світі – 70-80 літрів на добу на людину. Це приблизно 7-8 великих відер (например, только для одного смыва унитаза требуется 6-10 литров воды). Для зберігання технічної води буде потрібно великий резервуар. У міських умовах мешканці багатоповерхівок, як правило, роблять запаси води у ванних кімнатах. Це може забезпечити сім'ю технічною водою на добу-дві.