1196 військовослужбовців, які вперше самовільно залишили частину, повернулися до війська у Харківській області протягом місяця дії закону про СЗЧ. Про це розповів речник територіального управління ДБР Олександр Білка,
"Це ті військові, які звернулися до ДБР або до Військової служби правопорядку саме в Харківській області. Їм поновлено виплати грошового, продовольчого, речового та інших видів забезпечення. Не можна всі кримінальні провадження закрити за один день. Відповідно, ця робота триває, і щодо тих військовослужбовців, які зверталися до ДБР і ВСП минулого місяця, частина проваджень уже закрита, частина проваджень буде закрита трохи пізніше", - заявив Білка.
Ті, хто не повернувся із СЗЧ до 1 січня, також можуть уникнути покарання. Але за іншою процедурою. Їм потрібно отримати так зване відношення з військової частини, і не обов'язково з тієї, де служив раніше, після чого звернутися до ДБР або ВСП. Після цього рішенням суду такі військовослужбовці звільняються від кримінальної відповідальності та продовжують службу.
Згідно зі статтею 407 КК України, самовільне залишення частини в умовах воєнного стану карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Наприкінці листопада в дію вступив закон, за яким військовослужбовці, які добровільно повернулися до частин, звільняються від покарання.