У Харкові перевірили воду. Як повідомили у прес-службі міськради, згідно з щоденними результатами досліджень лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю КП "Харківводоканал", якість водопровідної води відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам.
Як повідомив начальник санітарно-екологічної служби підприємства Владислав Бучнєв, якість водопровідної води щодня перевіряють за 20 показниками. Для цього на контрольних точках відбирають від 30 до 50 проб.
"Контроль якості водопровідної води не припинявся жодного дня. У місті перевіряється понад дві тисячі об'єктів водопостачання. Якість водопровідної води щодня контролюють на всіх точках відбору - накопичувальних резервуарах чистої води, насосних та водопровідних станціях, водорозбірних колонках", - зазначив Бучнєв.
За його словами, іноді харків'яни кажуть, що водопровідна вода стає каламутною. Це зазвичай пов'язано з ремонтними роботами на зовнішніх мережах або внутрішньобудинкових комунікаціях. У таких випадках потрібно злити воду та почекати. Для пиття воду потрібно відстоювати, щоб випарувався залишковий хлор, а після кип'ятіння її можна використовувати без обмежень.
Влітку в Мережі активно поширювався фейк про можливий спалах холери у Харкові через нібито "холерну паличку" у воді.
За інформацією КП "Харківводоканал", повідомлення були у пабликах та чатах різних міст. У них говорилося, що чистити зуби та мити фрукти та овочі необхідно виключно кип'яченою водою.
"Ця інформація спрямована на дестабілізацію ситуації та нагнітання паніки серед населення. У Харкові якість питної води щодня контролюється показниками епідемічної безпеки та санітарно-хімічними показниками безпеки. Відхилень від вимог Державних санітарних правил та норм немає, водопровідна вода цілком безпечна. Закликаємо довіряти лише офіційним джерелам інформації", - зазначили на підприємстві.
Харків'ян просять з обережністю вживати воду з джерела в Олексіївській балці та обов'язково кип'ятити.