Квартири на вторинному ринку Харкова входять до числа найдешевших по Україні. Ситуація з новобудовами - дещо інша: тут Харків знаходиться в середині рейтингу. Про це свідчить аналіз ринку нерухомості за січень 2025 року, проведений порталом нерухомості Dim.ria.
Новобудови
Квартири в новобудовах у Харкові – дешевші ніж у Дніпрі, Кр…
Проєкт харківського Екохабу допомагає людям відновлювати житло після обстрілів. Хто може отримати допомогу та як працює ця ініціатива? Дізнайтесь більше
29 січня 2025 року Харківському національному університету імені Каразіна виповнюється 220 років. Це найстаріший університет України після Львівського.
Роком заснування університету вважається 1804-й, але офіційно його було відкрито наступного, 1805 року.
Сьогодні це один із найбільших вишів України. SQ зібрав низку цікавих фактів про в…
У Харкові дітям безкоштовно видають ліки: як і де можна отримати
У Харкові дітям до 16 років безплатно видають йодид калію. Отримати його можна у поліклініці.
Для цього потрібно звернутися до педіатра, з яким укладено декларацію. Він проконсультує, зробить запис у журналі про видачу та видасть необхідну дозу препарату (від чверті до цілої таблетки).
"Його не потрібно приймати зараз, це на випадок радіаційної хвилі, коли буде повідомлення ДСНС про те, що є загроза радіаційного опромінення. Таблетку потрібно приймати в тимчасовому проміжку до шостої години з моменту оповіщення, щоб уберегти щитовидну залозу", - пояснила Kharkiv Today педіатр дитячої поліклініки. №1.
У Харківській міськраді зазначили, що отримати таблетку можуть усі батьки, які перебувають у місті.
"Йодид калію є у всіх поліклініках, видають його безкоштовно", - зазначила заступник мера Світлана Горбунова-Рубан.
За даними міськради, йодид калію було передано до Харкова за лінією Міністерства охорони здоров'я.
Як приймати йодид калію:
діти від одного місяця до трьох років - 32 мг;
діти 3 -12 років - 62,5 мг;
підлітки 12-13 років та дорослі до 40 років - 125 мг.
Ліки протипоказані людям старше 40 років - за винятком вагітних жінок або тих, які продовжують грудне вигодовування, - приймати йодид калію не потрібно. У такому віці щитовидна залоза не накопичує радіоактивний йод, а прийом калію йодиду може призвести до порушень функції щитовидної залози.
Приймати йодид калію без оповіщення ДСНС про загрозу не можна, оскільки можуть виникнути ускладнення у вигляді різноманітних захворювань щитовидної залози. А коли настане час екстреної йодопрофілактики, вона вже не матиме ефекту. Ефективне прийняття препарату за 6 годин до можливого опромінення радіацією та 8 годин після такого.
Місяць тому на тлі розмов про ядерний удар у Харкові виник дефіцит йодиду калію. Ажіотажний попит на йодид калію спостерігався і в інших містах України - зокрема у Києві. За інформацією ЗМІ, кияни годинами стоять у черзі до аптек, а деякі люди беруть по 100 упаковок препарату.