У Харкові дітям до 16 років безплатно видають йодид калію. Отримати його можна у поліклініці.

Для цього потрібно звернутися до педіатра, з яким укладено декларацію. Він проконсультує, зробить запис у журналі про видачу та видасть необхідну дозу препарату (від чверті до цілої таблетки).

"Його не потрібно приймати зараз, це на випадок радіаційної хвилі, коли буде повідомлення ДСНС про те, що є загроза радіаційного опромінення. Таблетку потрібно приймати в тимчасовому проміжку до шостої години з моменту оповіщення, щоб уберегти щитовидну залозу", - пояснила Kharkiv Today педіатр дитячої поліклініки. №1.

У Харківській міськраді зазначили, що отримати таблетку можуть усі батьки, які перебувають у місті.

"Йодид калію є у всіх поліклініках, видають його безкоштовно", - зазначила заступник мера Світлана Горбунова-Рубан.

За даними міськради, йодид калію було передано до Харкова за лінією Міністерства охорони здоров'я. 

Як приймати йодид калію:

  • діти від одного місяця до трьох років - 32 мг;
  • діти 3 -12 років - 62,5 мг;
  • підлітки 12-13 років та дорослі до 40 років - 125 мг.

Ліки протипоказані людям старше 40 років - за винятком вагітних жінок або тих, які продовжують грудне вигодовування, - приймати йодид калію не потрібно. У такому віці щитовидна залоза не накопичує радіоактивний йод, а прийом калію йодиду може призвести до порушень функції щитовидної залози.

Приймати йодид калію без оповіщення ДСНС про загрозу не можна, оскільки можуть виникнути ускладнення у вигляді різноманітних захворювань щитовидної залози. А коли настане час екстреної йодопрофілактики, вона вже не матиме ефекту. Ефективне прийняття препарату за 6 годин до можливого опромінення радіацією та 8 годин після такого.

Місяць тому на тлі розмов про ядерний удар у Харкові виник дефіцит йодиду калію. Ажіотажний попит на йодид калію спостерігався і в інших містах України - зокрема у Києві. За інформацією ЗМІ, кияни годинами стоять у черзі до аптек, а деякі люди беруть по 100 упаковок препарату.