На звільнених територіях Харківської області вчителі проходитимуть фільтрацію. Про це в ефірі "Українського радіо"
Під фільтраційними заходами обласна влада розуміє виявлення фактів співпраці громадян із російськими окупантами.
“Досі продовжуються фільтраційні заходи. Будемо відвертими, у нас багато випадків колабораційної діяльності серед учителів… Перевірка здійснюється Службою безпеки, Нацполіцією, як вони це роблять – я не фахівець. Я колишній працівник вищої школи, який спеціалізувався на кримінальному праві, скажу вам просту, але дуже важливу річ - якщо людина не визнана судом винною в колаборації чи державній зраді, якщо пройшла відповідні фільтраційні заходи, то перед законом вона абсолютно чиста", - заявив Олексій Литвинов.
За даними керівника Департаменту науки та освіти ХОВА, фільтраційні заходи пройшли 10% вчителів. Інші проходять перевірку.
Відновлення освітнього процесу на деяких звільнених територіях утруднене через їхню близькість до зони бойових дій або через комунальні проблеми.
"Наприклад, у Куп'янській громаді досі продовжуються активні бойові дії, в частині Ізюму досі немає світла, я вже не говорю про інтернет", - розказав очільник Департаменту.
Встановити наявність учнів та педагогів можна найчастіше лише подворовим чи поквартирним обходом. За даними ХОВА, на звільнених територіях перебувають близько 20 тисяч дітей та трохи більше 500 освітян.
Про дефіцит вчителів, зокрема, у Куп'янській громаді повідомляв тимчасово виконуючий обов'язки голови Куп'янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич. З міста виїхали вчителі, котрі під час окупації продовжували працювати у школах. Дефіцит кадрів виник не лише в освітній сфері, а й на комунальних підприємствах. Куп'янська міська рада також не може працювати. Причина - частина депутатів та члени виконавчого комітету співпрацювали з російськими окупантами та виїхали з району під час контрнаступу Збройних сил України.