Харківські заводи розробляють машини для саперів, які допоможуть у розмінуванні територій.  Про це повідомив начальник частини Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування ДСНС Ігор Овчарук, пише "Суспільне".

За його словам, в області створена робоча група, і представники підприємств входять до її складу. Такі машини можна буде використовувати для розмінування полів, але до них дійде черга  після розмінування першочергових місць, які були визначені керівництвом області та держави. Це лінії електропередач, водо- та газопостачання.

Овчарук наголосив, що розміновувати поля в області ще не починали.

"Гракове, Чкаловське, Залізничне, Мосьпанове, ось цей шматочок, - вони заміновані. Всі поля, які йдуть навіть до Балаклії, заміновані. З боку через Леб'яже до Печеніг теж заміновано", — додав сапер.

За його словами, на сьогодні на території Харківської області працює 25 розрахунків саперів.

"Для того, щоб розмінувати Харківську область за рік, потрібно 125 тисяч саперів. Такої кількості просто немає, і не передбачено, і не буде", - говорить Овчарук.

В України зараз немає достатньої кількості саперів. Охочих вивчитись на сапера теж небагато, оскільки ця робота пов’язана із ризиком для життя.  За словами Овчарука, Харківщина на сьогодні займає перше місце за кількістю загиблих та травмованих серед саперів ДСНС.

Зараз сапери Харківської області мають 2000 звернень від громадян, які треба опрацювати, але спеціалісти просто не встигають. Ці звернення стосуються вибухонебезпечних предметів на подвір'ях або ж обстеження приватних територій. Садові кооперативи надсилають звернення, які містять по 300 заявок.

Нагадаємо, зараз розмінований лише 1% території області. Потенційно замінованою вважається вся територія, шо була під окупацією або стала зоною ведення бойових дій. Це у тому числі традиційні місця відпочинку харків’ян та райони, де багато дач, - Старий Салтів та узбережжя Печенізького водосховища, населені пункти на північ від Харкова – Циркуни, Руські Тишки, Борщова, Молодова, Руська та Черкаська Лозова тощо. Людей наполегливо просять не їздити на дачні ділянки на цих територіях. Є небезпечні місця і в самому Харкові, їхній перелік – тут.