Харків'яни, чиє житло за час війни постраждало від російських снарядів, мають намір позиватися до РФ і вже подають заявки про відшкодування збитків до Європейського суду з прав людини. Про це
Так, серед харків'ян, які через війну залишилися без житла, - мешканка Салтівки Оксана Семененко. Її квартиру було зруйновано 3 березня внаслідок влучення російських снарядів. Будинок Оксани не підлягає відновленню: під'їзд, у якому жила дівчина, буквально "склався" з п'ятого по перший поверх.
Щоб подати скаргу до Європейського суду з прав людини, Оксана надала як доказ фотографії, відео, як горів її будинок.
Ще одна постраждала харків'янка – Карина Москаленко. Будинок на вулиці Чернишевській, де вона жила, російські солдати розбомбили в ніч проти 7 березня. Квартира дівчини, розташована на 3 поверсі, постраждала найбільше: приміщення повністю вигоріло.
Для подання заявки до ЄСПЛ Каріна також зібрала пакет документів – копії заяв від ДСНС, СБУ, прокуратури. До заяви прикріпили фото ушкоджень, долучили документ про оцінку майна до війни, техпаспорт квартири, документи на право майнової власності. Загалом – 175 аркушів.
♦ Увага! Читайте нас у телеграм-каналі
Там більше інформації!
Як повідомила координаторка правозахисного проекту "We are from Ukraine" Олександра Стешенка, яка займається підготовкою та поданням скарг українців, які постраждали від війни в ЄСПЛ, від мешканців Харківської області юристи вже отримали 26 заяв, з яких три справи вже направлено до суду. Усі вони стосуються руйнування житла.
Олександра Стешенко додала, що звертатися до ЄСПЛ можна не лише з приводу зруйнованого житла, а й через загибель члена сім'ї, примусову депортацію до РФ, примусове роз'єднання сім'ї, тортури, зґвалтування, насильницьке зникнення членів сім'ї, обмеження свободи пересування, біженство. відносини.
"Не треба мовчати. Слід кричати на весь світ про те, що відбувається в Україні. Європейський суд не може повернути людину, але вона може забезпечити розгляд справи в міжнародному суді, визнання порушення, присудити компенсацію. Важливо змусити РФ заплатити за все кожному і кожному всіма можливими способами", - каже Олександра Стешенка.
Для того щоб отримати юридичну допомогу, постраждалі в результаті війни можуть заповнити