Міністр промислової політики України Дмитро Колесников і міністр оборони Бразилії Нелсон Жобім домовилися про постачання до Бразилії бронемашини "Дозор-Б", яку створили харківські конструктори. Про це 30 серпня повідомив сайт Міністерства промислової політики. Домовленість була досягнута 26-27 серпня під час візиту української делегації до Бразилії (там відбулося IV спільне засідання Міжурядової українсько-бразильської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва). Під час наради також було досягнуто домовленість про постачання "Варти" з України на замовлення Міністерства оборони Бразилії. "Дозори" планується використовувати для потреб поліцейських управлінь. Було також розглянуте питання створення на території Бразилії українсько-бразильського підприємства з виробництва бронетехніки, у тому числі танків вагою до 40 т.

Як повідомив сайт, за результатами зустрічей сторони висловили зацікавленість у налагодженні за участю ДП "Завод ім.Малишева" (Харків) загального виробництва комплексу для видобутку вугілля в штаті Санта-Катаріна (Бразилія). Крім того, бразильська сторона повідомила про готовність Національного банку економічного і соціального розвитку Бразилії фінансувати українські проекти в Бразилії.

За інформацією сайту, під час візиту української делегації було відзначено значний прогрес, досягнутий у рамках реалізації проекту будівництва наземного комплексу "Циклон-4" на космодромі Алкантара (Бразилія). У вересні 2010 р. за участю президента Бразилії відбудеться церемонія закладання першого каменю початкових робіт по створенню пускового майданчика "Циклон-4".

Довідка "SQ". Бронеавтомобіль "Дозор" розроблений у КП "КБ з машинобудування ім.Морозова". "Дозор-Б" - багатоцільовий колісний транспортний засіб (у виконанні "бронетранспортер"), призначений для перевезення вантажів і людей. Захищає від впливу стрілецької зброї та зброї масового ураження. Може використовуватися для оснащення спеціальних підрозділів Збройних сил і сил швидкого реагування поліції як транспортний засіб або носій озброєння і військового устаткування. Може застосовуватися при виконанні військових (зокрема, миротворчих) операцій як за наявності мережі автомобільних доріг, так і в умовах бездоріжжя. Бойова маса - 6,3 т, озброєння - кулемет типу НСВТ-12, 7, система навігаційного забезпечення - СН-3003 "Базальт". Автомобілі оснащені двигунами виробництва українсько-італійського підприємства "IVECO - Мотор-Січ" потужністю близько 100 к.с. або двигунами фірми "Deutz".