Усі співробітники швидкої допомоги після її реформування будуть працевлаштовані на нове підприємство. Про це 26 жовтня під час онлайн-конференції, відповідаючи на запитання працівників "швидкої", заявив харківський міський голова Геннадій Кернес.

Мер відзначив, що реорганізація швидкої допомоги проводиться в рамках державної програми для поліпшення якості надаваних послуг. "І коли люди, що працюють у "швидкій", ставлять таке питання, це означає, що на місцях не проводиться роз'яснювальна робота. Створено окреме комунальне підприємство швидкої допомоги міста Харкова, це підприємство повинно увійти до обласної системи екстреної меддопомоги. І ми сьогодні звернулися до Кабінету міністрів і особисто до міністра охорони здоров'я з інформацією, що Харків виносить на обговорення пропозицію, щоб це підприємство входило до обласної структури екстреної медичної допомоги. Тож прошу працівників "швидкої" не хвилюватися. В іншому випадку завжди є можливість звернутися до мене, і я обов'язково з вами зустрінуся", - підкреслив Кернес.

Довідка "SQ". 26 вересня на сесії Харківської міськради було ухвалене рішення про створення нового комунального підприємства "Харківська міська станція екстреної медичної допомоги". Нова структура створюється на базі станції швидкої медичної допомоги Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної допомоги ім. Мещанінова. "Це рішення передбачає виведення підрозділу швидкої допомоги зі структури лікарні. Це перший крок на шляху впровадження екстреної медичної допомоги в Харкові", - підкреслила віце-мер Світлана Горбунова-Рубан.

20 вересня сесія Харківської облради проголосувала за створення нового комунального закладу охорони здоров'я "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф". До структури Центру екстреної медичної допомоги увійдуть станції екстреної медичної допомоги, бригади екстреної допомоги та відділення екстреної невідкладної медичної допомоги у всіх багатопрофільних лікарнях Харкова й області. Ці відділення працюватимуть цілодобово. "Якщо зараз у Харкові швидка допомога везе постраждалих в основному до лікарні швидкої невідкладної допомоги, то, згідно з новим законом, постраждалих будуть везти до найближчої лікарні, де є відділення екстреної меддопомоги", - підкреслив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма.

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 р. набуде чинності закон "Про екстрену медичну допомогу", який передбачає введення служби екстреної меддопомоги як окремої структури, яка прийде на зміну службі швидкої допомоги.