"Харків зацікавлений у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), оскільки шукає можливості залучення додаткових коштів на реалізацію проектів у сферах енергоефективності та енергозбереження", - заявив 24 вересня харківський міський голова Геннадій Кернес після зустрічі з делегацією банку.

За його словами, результати переговорів свідчать про те, що ЄБРР переглядає свою політику щодо України. "ЄБРР вивчає проекти, які пропонують муніципалітети. Сьогодні представницька делегація банку відвідала Харків, і ми будемо робити все, щоб наша спільна робота була ефективною. Я думаю, ми проведемо ще не одну зустріч, за результатами яких будуть озвучені конкретні проекти", - зазначив Кернес.

Як підкреслив директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек, банк уже реалізує деякі проекти в Харкові. Наприклад, ЄБРР володіє 15% статутного капіталу ПАТ "Мегабанк", для якого відкриті активні кредитні лінії, в тому числі для фінансування підприємств малого та середнього бізнесу, а також за проектами енергоефективності та енергозбереження. Кернес зазначив, що "Мегабанк" є стратегічним партнером міської влади, тому що бере участь у багатьох проектах, пов'язаних з реформуванням та фінансовою підтримкою комунальних підприємств, які працюють у сфері ЖКГ. "Зараз ми обговорюємо з "Мегабанком" великі проекти у сфері платіжної системи. Думаю, що при відвідуванні "Мегабанку" представники ЄБРР ознайомляться з нашими пропозиціями, які ми подавали для фінансування через "Мегабанк", - зазначив міський голова.

Довідка "SQ". 24 вересня до Харкова прибула делегація ради директорів ЄБРР. У її складі - керівники ЄБРР в Італії, Німеччині, Болгарії, Швейцарії та інших країнах.

Основний партнер ЄБРР у ​​Харкові - ПАТ "Мегабанк" (ЄБРР володіє 15% акцій банку і протягом 8 років відкривав банку три лінії для кредитування малого та середнього бізнесу). Інвестиції ЄБРР також отримали харківські компанії "Укрснаб" (входить в "UBC груп"), "Агротрейд" і "Тайфун 2000".

13 квітня 2011 р. Рада директорів ЄБРР прийняла нову стратегію діяльності в Україні на 2011 -2014 рр. Основними напрямками діяльності ЄБРР в Україні є, зокрема, проекти в сферах підвищення енергоефективності та енергетичної безпеки, забезпечення високоякісної і надійної інфраструктури, подолання наслідків кризи у фінансовому секторі. В Україні ЄБРР узяв зобов'язання надати кредити на 7 млрд. євро в рамках 293 проектів.