Незалежне рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" 25 травня оголосило про визначення довгострокового кредитного рейтингу uaА запланованому випуску відсоткових облігацій (серія D) Харківської міськради загальною сумою 500 млн. грн. Термін обігу - до 21 липня 2015 р. Прогноз рейтингу - "стабільний". Для визначення кредитного рейтингу агентство враховувало соціально-економічні та фінансові показники міста за 2005-2009 рр., а також внутрішню інформацію, надану міськрадою. Про це повідомляється на сайті агентства "Кредит-Рейтинг".

Як повідомило агентство, позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaA характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності означає чутливість до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов. Стабільний прогноз вказує на відсутність на даний момент передумов для зміни рейтингу протягом року.

Агентство "Кредит-Рейтинг" повідомило, що чинниками, що підтримують рівень кредитного рейтингу, є високі темпи зростання обсягу доходної частини загального фонду бюджету міста без урахування трансфертів (123-144%) протягом 2005-2008 рр. і прийнятний (порівняно з іншими містами України) рівень виконання річного плану за цим показником у 2009 р.; відсутність прямого боргу міськради на 1 січня 2010 р. і очікуваний помірний рівень боргового навантаження; відсутність концентрації надходжень до бюджету за основними платникам податків; перевищення в 2009 р. більшості показників економічного розвитку з розрахунку на мешканця міста над відповідними загальнодержавними показниками: обсяг реалізації промислової продукції - на 5,1%, обсяг прямих іноземних інвестицій - на 38,3%, обсяг роздрібного товарообороту - на 87,1% , введення в експлуатацію житла на 1 тис. осіб населення міста - на 53,3%.

Серед чинників, що обмежують рівень кредитного рейтингу, - скорочення обсягів надходжень до бюджету розвитку міста в 2009 р., в порівнянні з 2008 р., в результаті негативних наслідків кризових явищ в економіці України; те, що рівень середньомісячної заробітної плати в місті нижчий  середнього по країні і випереджальне збільшення заборгованості з її виплати протягом 2006-2009 рр. при залежності дохідної частини бюджету міста від надходжень податку з прибутків фізосіб (питома вага цього джерела в прибутках загального фонду бюджету міста без урахування трансфертів склав близько 67,9% за результатами 2009 р.); високий рівень зносу основних засобів, у тому числі житлового фонду , об'єктів інженерної та транспортної інфраструктури міста, а також необхідність здійснення значних капітальних вкладень у їхнє відновлення за одночасного високого рівня заборгованості населення за житлово-комунальні послуги в розрахунку на одного мешканця.