У Харківській області Державна реєстраційна служба ввела додатковий робочий день - суботу. Про це 25 січня на засіданні асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області повідомив начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції у Харківській області В'ячеслав Ус.
За його словами, з 1 січня змінено порядок реєстрації прав власності на нерухомість. Від Бюро технічної інвентаризації ця функція перейшла до реєстраційної служби, для чого було створено 28 районних і міських реєстраційних відділень. Крім цього, реєструвати право власності на нерухомість можуть нотаріуси.
Як зазначив Ус, у перший же день роботи за новою схемою (2 січня), в Харківську реєстраційну палату прийшло близько 200 чоловік (в основному - люди похилого віку). Щоб зменшити черги, було прийнято рішення додати робочий день у суботу (до 16.00). Крім цього, у віконцях прийому та видачі документів збільшили кількість працівників та подовжили час прийому та видачі документів.
Він також повідомив, що на роботу в органи реєстрації прав власності в Харківській області брали, в основному, співробітників БТІ, які підходили за кваліфікаційними вимогами (юридична освіта і два роки стажу). У БТІ залишилися всі інші функції, крім реєстрації, зокрема, інвентаризація житла. "Реєстратора не цікавить інвентаризація. Якщо покупець хоче придбати об'єкт без інвентаризації, то нехай купує. А потім він сам може замовити інвентаризацію в БТІ.
19 листопада виповнюється 1000 днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Харків із першого дня став прифронтовим містом. Постійними обстрілами російські війська намагаються зруйнувати цивільну інфраструктуру та паралізувати життя в мільйонному мегаполісі. Що для Харкова та регіону означають 1000 днів війни? Втрати Харківщини В обласні…