Харківським підприємствам теплоенергетики, можливо, компенсують різницю в тарифах за минулий опалювальний сезон. Про це 24 грудня повідомив журналістам заступник голови Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Валентин Дулуб.
"Сьогодні у Верховній Раді був прийнятий закон про компенсацію різниці в тарифах підприємствам теплоенергетики. Ми його ще не бачили, але приблизно знаємо, про що там йдеться. Я дав команду підготувати всі матеріали про різницю в тарифах, передати їх до обласного фінансового управління, яке буде захищати ці цифри в Міністерстві фінансів. Найімовірніше, йтиметься про компенсацію в різниці тарифів для населення, але не для бюджетної сфери", - повідомив В.Дулуб.
За його словами, в минулому опалювальному сезоні різниця в тарифах для населення по Харкову склала більше 160 млн. грн, по області - 105 млн. грн. "За законом, думаю, ці суми повинні будуть компенсувати з держбюджету, тому що затіяли прийняття цього закону через минулий опалювальний сезон, коли і виникла основна різниця в тарифах", - зазначив заступник губернатора. За його словами, харківські підприємства теплоенергетики вже передали на узгодження в органи місцевого самоврядування свої пропозиції щодо тарифів.
"Вартість однієї гігакалорії, затверджена НКРЕ для харківських підприємств теплоенергетики, становить від 265 до 595 грн., тобто для різних районів Харківської області її вартість різниться у два рази. 265 грн. - це для КП "Харківські теплові мережі". Усі 19 підприємств подали свої пропозиції щодо тарифів до органів місцевого самоврядування. Погодження та відповідні сесії органів місцевого самоврядування
відбудуться до 31 грудня у всіх районах області. Як тільки це відбудеться, почнеться відлік місячного терміну, відведеного на громадське обговорення пропонованих тарифів. Після цього на сесіях можна буде затвердити остаточні тарифи для конкретної території", - повідомив В.Дулуб.
"Якщо у споживача стоїть лічильник, то цей лічильник рахує гігакалорії отриманої теплової енергії. Тому вартість, встановлена НКРЕ, - це і є тариф для таких споживачів. Це означає, що платити вони будуть однаково - і в Харкові, і в Лозовій, і в Куп'янську. Ті ж, хто не має лічильника, тобто, в будинку c централізованим опаленням, тим перерахують тарифи, виходячи з 1 кв. м житлової площі і 1 куб. м гарячої води", - зазначив заступник губернатора.