1 вересня в Харківській області почнуть роботу все без винятку школи. Про це 23 серпня заявив журналістам голова Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Михайло Добкін. За його словами, проблеми зі школами в Харківській області в попередні роки відбувалися через невірний підхід керівників цієї сфери. "Та вакханалія із закриттям шкіл, що була торік і повинна була продовжитися в році поточному, - завершена. Школи в Харківській області закриватися не будуть. Там, де закривається школа, - вмирає населений пункт", - підкреслив губернатор.

М.Добкін відзначив, що дітей з малонаселених пунктів будуть підвозити до найближчих шкіл, якщо місцеві жителі виявлять таке бажання. "Ми зараз вивчаємо всі прорахунки, які були в програмі "Шкільний автобус". Основна проблема, над якою чиновникам з облдержадміністрації потрібно буде працювати, це поліпшення матеріально-технічного стану, наповнення інвентарем сільських шкіл", - відзначив голова ХОДА.

Довідка "SQ". У Харківській області зростає кількість малокомплектных сільских шкіл: в 2007 р. їх було 76, в 2010 р. - 108 (найбільше - у Вовчанському районі, де 7 таких шкіл). В області є школи, де вчатьcя 5-6 учнів. Середня вартість навчання одного учня в школі по області склала за 2009 р. 4,5 тис.грн., а у Водолажскому, Шевченківському й Лозовскому районах - 7-9 тис.грн. на учня в рік.

У вересні 2009 р. в Ізюмському районі була припинена робота двох шкіл, у яких проводилося тільки індивідуальне навчання, через їх малокомплектність. За словами начальника Головного управління освіти і науки ХОДА Віктора Гарькавца (він був тоді начальником управління), індивідуальне навчання не дає освіти високого рівня. Усього в області дві тисячі школярів не ходять у школу й одержують тільки консультації в малокомплектных школах. "І це при такій великій кількості шкіл в області", - заявив В.Гарькавец. Близько 10 батьків школярів закритих шкіл 15 вересня провели пікет Ізюмської райдержадміністрації, вимагаючи, щоб була відновлена робота двох шкіл - у селах Сулиговка й Бабенково.