На Печенізькому водосховищі почалася реалізація п'ятирічної програми відновлення екосистеми, що прийшла за останні роки в незадовільний стан. Як повідомив офіційний сайт Харківської облдержадміністрації (ХОДА), одним з перших кроків стало зариблення водосховища дворічними мальками риб (300 тис. шт. білого товстолобика, 100 тис. шт. строкатого товстолобика і 50 тис. шт. білого амура) для процесу біологічного очищення.
"Через відсутність системної роботи з охорони і грамотного використання природних ресурсів стан цього важливого стратегічного об'єкта став украй негативним, зокрема, значно збільшилася кількість фітопланктону і синьо-зелених водоростей. І зариблення саме цими видами риб дасть можливість почати складний процес відновлення екологічного балансу . Протягом двох років на водоймі не вестиметься промислове видобування риби. Любительський лов вудками, спінінгами обмежувати ніхто не буде", - зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Віталій Панов.
Як повідомив директор Обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки Сергій Шпаркій, протягом останнього місяця водосховище посилено, із залученням бійців "Беркута", охороняють від браконьєрів. Зариблення планується проводити два рази на рік - восени та навесні. Надалі також проведуть низку технічних заходів з очищення дна і берегів водосховища.
Довідка "SQ". Печенізьке водосховище створене для постачання Харкова прісною водою на місці невеликого Кочетоцького водосховища, побудованого 1936 р. Спорудження Печенізького водосховища відбувалося з 1958 до 1962 рік. Гребля водосховища розташована у сел. Печеніги. На правому березі водосховища розташоване сел. Старий Салтів, яке, завдяки спорудженню водосховища, перетворилося на базу відпочинку для харків'ян. На Печенізькому водосховищі розміщено велику кількість піщаних пляжів, дитячих таборів і будинків відпочинку. Довжина водосховища - 65 км, ширина - 3 км, площа - 86,2 кв.км.