Державні обвинувачі у кримінальній справі стосовно екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, в рамках якої вона обвинувачується у покладанні боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" на держбюджет, 21 травня звернуться до суду з проханням перенести засідання. Про це повідомив
За словами В.Лобача, прокурори подадуть клопотання про перенесення у зв'язку з тим, що підсудна зараз знаходиться в ЦКБ № 5, де проходить реабілітаційний курс. "На підставі висновку медичної комісії, в якому лікарі не рекомендують Ю.Тимошенко переривати процес реабілітації і, відповідно, не рекомендують транспортувати її до суду, сторона державного обвинувачення планує звернутися до суду з проханням перенести слухання у справі", - зазначив В.Лобач.
Довідка "SQ". Ю.Тимошенко була засуджена до 7 років з "газовою" справою і відбуває термін у Качанівській колонії Харкова.
Суд у другій справі щодо Ю.Тимошенко розпочався 19 квітня. Захисники обвинуваченої - С.Власенко, А.Кожем'якін, О.Плахотнюк, Є.Тимошенко. Біля будівлі суду перед кожним засіданням збираються тисячі прихильників і противників екс-прем'єра.
Сама Ю.Тимошенко на попередньому засіданні, яке проходило 19 і 20 квітня, а також на засіданні 28 квітня, коли мав початися розгляд справи по суті, не була присутня, посилаючись на стан здоров'я. 28 квітня суд постановив призупинити розгляд справи до 21 травня у зв'язку з відсутністю на засіданні обвинуваченої.
17 травня комісія Міністерства охорони здоров'я, яка стежить за станом здоров'я Ю.Тимошенко, заявила, що екс-прем'єр не зможе бути присутньою 21 травня на засіданні суду.
Ю.Тимошенко звинувачується в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн. грн., розкраданні і замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн. грн. податку на додану вартість, службовому підробленні та в ухиленні від сплати 681 тис. грн. прибуткового податку. Методом розкрадання бюджетних коштів було впровадження корпорацією ЄЕСУ фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній. Усі епізоди, що розглядаються в рамках справи, відносяться до 1997-1998 рр., коли Ю.Тимошенко вже не очолювала корпорацію ЄЕСУ. Збиток, нанесений інкримінованими їй діями у цій справі, оцінюється в 19,5 млн.грн.