"Ми будемо виконувати всі укази президента України Віктора Януковича, всі рішення Кабінету міністрів про скорочення бюрократичного апарату", - підкреслив в інтерв'ю "УНІАН" голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, коментуючи заяву В.Януковича про початок адміністративної реформи в країні.

Реформа, яка отримала сьогодні старт, задумана як системна. Я маю на увазі те, що зроблено лише перший крок, за яким послідує величезна кількість заходів з реформування управлінської системи. Вони розпочалися з самого верху - і це неминучий процес", - зазначив губернатор.

За словами М.Добкіна, "ми сьогодні розуміємо, що залишати в колишньому вигляді апарат державної влади на місцях безглуздо. Припливу до органів державної влади перспективних та обдарованих молодих людей насправді не відбувалося. Я впевнений, що запорука успіху не в кількості людей, а в якості їхньої праці. Потрібні відповідні стимули". "Я підтверджую, що готовий виконати указ президента України, який торкнеться оптимізації кількості співробітників, що працюють в облдержадміністрації. Своє завдання я бачу не у формальних діях з виконання цього указу і постанови Кабміну, а в тому, щоб залишити на службі кращих з кращих", - підкреслив губернатор.

За його словами, потрібно організувати реформований апарат і штатну чисельність робочих органів так, щоб підвищити їх ефективність. "Сьогодні державний апарат заіржавів, заледащів, обріс усілякими непотрібними відгалуженнями, включаючи корупційні. Його необхідно почистити і запустити вже за новою траєкторії заради користі для спільної справи", - зазначив він.

Довідка "SQ". 9 грудня президент України Віктор Янукович підписав указ про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади. 13 грудня В.Янукович на засіданні Ради регіонів заявив, що найближчим часом почнеться другий етап адміністративної реформи, який полягатиме в оптимізації місцевих органів влади. "Реформування центральних органів влади - це лише перший крок у рамках реформи державної влади. Прийшли зміни в системі всієї виконавчої влади, істотне скорочення чиновників, що представляють центральні органи влади на місцях, і одночасне посилення ролі і розширення повноважень органів місцевого самоврядування, але не за рахунок чисельності, а за рахунок якості", - зазначив він.