Сесія Харківської облради 15 листопада прийняла рішення про створення КП "Профдезінфекція". Іншим рішенням облради Головному управлінню охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації з бюджету розвитку передано 50 тис.грн. для внесення їх до статутного фонду нового підприємства.
Як зазначив голова облради Сергій Чернов, діяльність нового КП буде спрямована на попередження інфекційних захворювань на території Харківської області. Ймовірність їх поширення зростає в зв'язку з майбутньою ліквідацією санепідемслужби.
Як зазначено в рішенні сесії, в області є загроза розповсюдження збудників інфекційних хвороб. Насамперед, це збудники, які передаються живими переносниками (наприклад, щурами), при цьому систематична дератизація в регіоні не проводиться. Крім того, не проводяться профілактичні заходи проти кліщів, склалася критична ситуація з дератизацією в житлових будинках (нею охоплено менше 60% житлової площі). Не проводяться дератизаційні та дезінсекційні заходи в підвалах і на прибудинкових територіях, у приватному секторі з підсобними господарствами, а також у гаражних кооперативах. Не охоплені такими роботами будівельні майданчики. Зовсім не проводяться дератизаційні заходи на кладовищах.
В облраді повідомили, що в цій галузі працюють приватні структури, які "за проведену роботу не звітують і не несуть відповідальності". В цілому по області немає інформації про обсяги дезінфекційних робіт, тому неможливо скласти план першочергових заходів. Окрім того, в області відсутній постійний запас дезінфікуючих засобів на місцях, засобів індивідуального захисту.
Діяльність нового комунального підприємства буде спрямована на усунення цих недоліків.
Довідка "SQ". Директором підприємства пропонується призначити Івана Поліщука (1975 р.н.), студента третього курсу Національного фармацевтичного університету (Харків). З 2011 р. Поліщук є членом Асоціації дезінфекціоністов України.
Наказом МОЗ від 21 вересня 2012 р. № 176-О "Про ліквідацію бюджетних установ, закладів та організацій, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України" до 21 грудня в Україні передбачається ліквідувати санітарно-епідеміологічні станції. Відповідно до наказу, їх функції передадуть Держсанепідемслужбі і її структурному підрозділу - Центру медичної профілактики. У зв'язку з реорганізацією СЕС очікуються значні скорочення співробітників служби.