"Локомотивом Харківської області в довгостроковій перспективі стане сільське господарство", - зазначив 13 травня під час круглого столу "Перспективи розвитку інфраструктури регіону" перший заступник харківського міського голови Олександр Кривцов. За його словами, "можливо, комусь цього б і не хотілося, але потрібно визнати, що Україна - аграрна країна. Розвиваючись, сільгоспвиробництво "потягне" за собою і машинобудування, і будівництво. Крім того, продовольчі товари завжди мають попит у світі. Розглядати перспективи розвитку інфраструктури регіону потрібно враховуючи і такий сценарій розвитку ".

За словами А. Кривцова, ще в 2002-2003 рр. стало зрозумілим, що машинобудування області відновити до минулого стану немає ніякої можливості. "Інвестиційних засобів і так не вистачає. Тому потрібно вибрати галузі, що мають внутрішній потенціал розвитку", - відзначив               О. Кривцов.

За його словами, разом із сільським господарством потрібно буде розвивати "проривні проекти постіндустріальних виробництв". "У майбутньому в Харкові заводи з 2 тис. осіб персоналу будуть промисловими гігантами. А якщо будуть заводи з 5 тис. осіб персоналу, то це будуть гіганти європейського масштабу. Не можна допустити, щоб у країні неправильно витрачалися кошти. Як це сталося, наприклад, коли на заводі ім.Малишева почали будувати комбайни", - відзначив О. Кривцов.

Довідка "SQ". У Харківській області близько 500 промислових підприємств, на яких працює близько 760 тис. осіб. У їх числі Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (близько 6 тис. осіб), ДП "Завод ім.Малишева" (близько 6 тис. осіб), ДП "Завод "Електроважмаш" (близько 5 тис. осіб), ВАТ "Турбоатом" (близько 5 тис. осіб).