Уряд пропонує скасувати двоетапну процедуру припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, а також спростити процедуру зняття таких осіб з обліку в фіскальних органах. Відповідний законопроект, який розробляло Міністерство юстиції, був схвалений на засіданні Кабміну 13 лютого. Про це повідомили "SQ" в Мін'юсті.

Зокрема, пропонується внести зміни до Цивільного та Господарського кодексів України, а також закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та визначити, що фізична особа - підприємець, яка не має найманих працівників, для припинення підприємницької діяльності повинна подати тільки заяву. При цьому державний реєстратор буде зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження заяви внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення діяльності.

Крім того, пропонується внести зміни до Податкового кодексу України для визначення чіткого переліку документів, які фізична особа - підприємець, що не має найманих працівників, подає до податкових органів до початку проведення процедури припинення підприємницької діяльності. Також пропонується визначити особливості проведення перевірки для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників та почали процедуру припинення підприємницької діяльності.

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, законопроект розроблено на виконання Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

Довідка "SQ". Наразі ліквідація ФОП передбачає такі кроки: подача документів державному реєстратору; повідомлення податкових органів про ліквідацію і проведення перевірки; повідомлення органів Пенсійного фонду; повідомлення органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; повідомлення Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (Фонд зайнятості); повідомлення органів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; закриття розрахункового рахунку в банку; подача документів в орган державної реєстрації для виключення з Єдиного державного реєстру.