Перша леді України Людмила Янукович відвідала Свято-Вознесенський кафедральний собор в Ізюмі (Харківська обл.). Про це повідомив офіційний сайт Ізюмській єпархії. Дружина президента побувала в соборі 9 грудня - в 27-у неділю після П'ятдесятниці.

Вона привітала владику Єлисея з возведенням у сан архієпископа. Також перша леді помолилася біля чудотворного образа Піщанської ікони Божої Матері і побувала на святому джерелі.

Привітати владику Єлисея з возведенням у сан архієпископа прибули також архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій, єпископ Дніпродзержинський Володимир, єпископ Бердянський Єфрем та єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій.

Довідка "SQ". Свято-Вознесенський собор побудований і освячений в 1826 р. Він зведений замість попереднього храму, який знаходився на лівому березі Сіверського Дінця і внаслідок частих розливів річки почав руйнуватися. Сам собор відомий далеко за межами Ізюмщини завдяки тому, що тут зберігається одна з найзнаменитіших і шанованих святинь Східної України - чудотворна ікона Піщанської Божої Матері.

Образ Божої Матері, званий Піщанським, був явлений великому російському святителю Іоасафу, єпископу Бєлгородському. У рік своєї блаженної кончини (1754) святитель Іоасаф об'їжджав єпархію, і напередодні виїзду з Бєлгорода бачив сон: ніби то він оглядав церкви і в одній з них у притворі на купі сміття побачив ікону Богоматері з немовлям зі світлим сяйвом, яке від неї походило; і пролунав голос: "Дивися, що зробили з ликом Моїм служителі цього храму. Образ Мій призначений для країни цієї джерелом благодаті, а вони повалили його в сміття".

Після прибуття до Ізюма Харківської губернії єпископ відвідав Воскресенську церкву і з подивом виявив у ній ікону, побачену уві сні. Ікона була занедбана і служила в притворі перегородкою, за яку зсипали вугілля для кадила. За святительським повелінням ікона була поміщена у великий кіот і поставлена ​​в належне місце. У 1792 р. Воскресенська церква була перенесена із Замостя до більш високої місцевості на Піски, куди була і відправлена ​​ікона.