Райдержадміністрації Харківської області не викладають всю публічну інформацію на своїх офіційних сайтах. "Згідно з законом "Про доступ до публічної інформації" вони можуть оприлюднити інформацію й іншими способами, зокрема на інформаційних стендах, але ми вимагаємо, щоб вони розміщували її на своїх сайтах", - заявив 9 вересня "SQ" начальник управління забезпечення доступу до публічної інформації Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Дмитро Ястребов.
За його словами, певна робота з забезпечення доступу до публічної інформації в райдержадміністраціях проведена. У трьох адміністраціях - Харківській, Чугуївській та Дергачівській - створені структурні підрозділи із забезпечення доступу до публічної інформації, в інших - призначені по 2-3 людини, які займаються цими питаннями.
Д. Ястребов зазначив, що в райдержадміністрації надходить дуже мало запитів на інформацію. З початку дії закону надійшло 106 запитів: на 70 з них була надана запитувана інформація, в 25 випадках райдержадміністрації не були розпорядниками запитуваної інформації, у відповіді на 11 запитів було відмовлено. Зокрема, в Борівську райдержадміністрацію не надійшло жодного запиту. Лідери за зверненнями - Харківський і Дергачівський райони. "Це наближені до Харкова райони, жителів яких цікавлять в основному земельні питання", - зазначив Д. Ястребов.
Він також додав, що найчастіше запитують інформацію з соціальних питань: багато запитів щодо навчальних закладів, включаючи їх кошториси, витрачання коштів; з питань отримання пільг, документів. Також часто звертаються із земельних питань, зокрема, людей цікавить процедура отримання землі, генеральні плани міст і селищ, вільні земельні ділянки.
Довідка "SQ". 5 травня президент України Віктор Янукович підписав два укази про забезпечення доступу до публічної інформації в зв'язку зі вступом 9 травня в силу відповідного закону. В указах президент поклав персональну відповідальність за виконання закону про доступ до публічної інформації на керівників центральних органів виконавчої влади.
9 травня в Україні набув чинності закон "Про доступ до публічної інформації". Закон покликаний спростити доступ громадян до інформації органів влади та місцевого самоврядування, уніфікувати порядок акредитації журналістів, прискорити терміни отримання відповідей на запити з державних установ. Документ містить перелік гарантій на дотримання прав на надання публічної інформації, а також поетапний порядок доступу до неї. Крім того, документ дає визначення таких понять, як конфіденційна, таємна та службова інформація, регламентуючи порядок її надання.