"Якщо ми задамося питанням, скільки бізнесу "в тіні ", і знайдемо мужність відповісти на нього, то відповідь буде 50%", - заявив 6 серпня на громадських слуханнях з обговорення проекту Податкового кодексу голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.
За його словами, за великою часткою тіньового бізнесу видно, що людям не вигідно зараз платити податки і є безліч лазівок, щоб не робити цього. "Зміни, які пропонуються в кодексі, дають нам шанс вивести бізнес із тіні і на порядок підвищити інвестиційну привабливість країни. Коли в інших країнах почнуть у боротьбі з кризою "затягувати гайки", за рахунок прогресивного Податкового кодексу наша країна стане привабливою для бізнесменів. А поле діяльності для інвесторів в країні величезне. Можна назвати цілий ряд сфер економіки, в які можна інвестувати і отримувати прибуток ", - відзначив М. Добкін.
За словами М. Добкіна, в кодексі треба передбачити ще ряд новацій. "Перше - ми зобов'язані дати людям стимул модернізувати виробництво. Просте зниження податкових ставок призводить приблизно до таких наслідків: 30% заощаджених на податках грошей люди спрямовують на розвиток своїх підприємств, а 70% - на особисте збагачення. Тому було б корисно зняти податковий тиск з тих підприємств, які хочуть інвестувати у власне виробництво. Це дасть і робочі місця, і нові технології, і реальні інвестиції ", - відзначив М. Добкін.
За його словами, кодекс так і залишає без відповіді запитання про прибутковий податок. "Якщо ми не змінимо адміністрування цього податку, то місцеві податкові служби знову будуть ставитися до нього за залишковим принципом - спочатку те, що потрібно державі, а потім - місцевим радам. Облдержадміністрація узагальнила і направила наші пропозиції по зміні проекту кодексу у відповідні структури", - відзначив М. Добкін.
Довідка "SQ". В обговоренні Податкового кодексу в Харкові приймають участь народні депутати, керівники підприємств та установ Кіровоградської, Полтавської, Сумської та Харківської областей, а також заступник міністра фінансів України Тетяна Єфименко.