Констітуціонний суд (КС) України визнав неконституційною політичну реформу 2004 р. Таке рішення суду було оголошено 1 жовтня. Про це повідомило інформагентство "РБК-Україна".

Довідка "SQ". 23 вересня КС завершив усні слухання у справі про конституційність закону від 8 грудня 2004 р. № 2222-IV "Про внесення змін до Конституції України" і приступив до закритої частини слухань. Конституційне подання щодо відповідності Конституції цього закону подали 252 народних депутати. На думку авторів клопотання, підставою для визнання цього закону неконституційним є порушення встановленої Конституцією процедури його розгляду та ухвалення.

Верховна Рада 8 грудня 2004 р. прийняла зміни до Конституції та виборчого законодавства, проголосувавши в пакеті за відповідні законопроекти. Законопроект "Про внесення змін до Конституції України" передбачав удосконалення механізму функціонування державної влади, розподіл повноважень між президентом України та органами державної влади, забезпечення балансу між гілками влади, ефективної співпраці парламенту та уряду, їх взаємної відповідальності за здійснення державної політики, насамперед, в соціально-економічній сфері, і за більш ефективне впровадження відповідних реформ. Законопроект "Про внесення змін до Конституції України" пропонував внести до тексту Конституції зміни і доповнення, що стосуються системи державної влади, посилення ролі парламенту і Кабінету міністрів, взаємної відповідальності законодавчої і виконавчої влади за результати своєї діяльності. Законопроектом пропонувалося удосконалення статусу і системи місцевого самоврядування. За дане рішення проголосували 402 народних депутати. Голова ВР Володимир Литвин завізував пакет законопроектів, апрезидент України Леонід Кучма, який знаходився в залі засідань ВР, підписав ухвалені закони.