1 травня - Свято весни і праці (або День праці).
Довідка "SQ". Спочатку 1 травня відзначався День міжнародної солідарності трудящих. У цей день у 1886 р. американські робітники організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і подальша демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією. При розгоні демонстрації в Чикаго загинуло шість демонстрантів. У ході масових виступів протесту проти жорстоких дій поліції в результаті вибуху бомби було вбито вісьмох поліцейських. За звинуваченням в організації вибуху четверо робітників були засуджені до смерті. Саме в пам'ять про страчених Паризький конгрес II Інтернаціоналу (1889 р.) оголосив 1 травня Днем міжнародної солідарності трудящих. Вперше День міжнародної солідарності трудящих був відмічений в 1890 р. в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, Норвегії, США, Франції, Швеції та деяких інших країнах.
Зараз це свято вважається офіційнім у 66 країнах світу. В деяких країнах День праці відзначається в інший час, до них належать, наприклад, Австралія, Канада, США, Японія.
У СРСР Першотравень довгі роки був основним державним святом. У радянські часи 1 Травня відзначали масовими демонстраціями. Головне гасло свята в ті часи - "Мир! Праця! Травень!". У 1992 р. День міжнародної солідарності трудящих було перейменовано на Свято весни і праці.
В Україні, землі якої входили до складу Австро-Угорської та Російської імперій, 1 Травня вперше відзначили у Львові в 1890 р. У Харкові 1 травня 1900 р. в першотравневій демонстрації взяло участь близько 10 тисяч робітників і студентів.
У Харкові 1 травня пройде хода - від пл.Свободи і від пл.Карла Маркса до пл. Конституції, де о 10.00 розпочнеться мітинг за участю Об'єднання профспілок Харківської області та представників політичних партій (до 13 тис. чол.). Після мітингу, з 11.30, у сквері на березі р.Лопань і р.Харьков (на території, обмеженої Пролетарської площею, пл.Р.Люксембург і банним провулком) пройдуть традиційні першотравневі народні гуляння.