Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" (ХПІ) відсвяткував 125-річчя. Урочисті збори, приурочені до ювілею, пройшло 22 жовтня в Палаці студентів ХПІ. За словами голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна, у вузі досягли значних успіхів, встигли підготувати понад 30 міністрів для різних країн, 158 випускників стали лауреатами держпремій, а всього було випущено понад 156 тис. фахівців. "Вуз став візитною карткою області. Я пишаюся тим, що ЮНЕСКО незмінно включає вуз в першу п'ятірку вузів країни. Але я вам бажаю разом із ще одним нашим чудовим університетом увійти до числа кращих вузів Європи", - зазначив М. Добкін.
Губернатор вручив ряду співробітників ХПІ подяки прем'єр-міністра України, а також почесні грамоти ХОДА, також від імені ХОДА передав вузу комп'ютерний клас. В.о. харківського міського голови Геннадій Кернес вручив ректору вузу Леоніду Товажнянському Почесну грамоту міськради, якою на честь ювілею був нагороджений колектив університету, і передав Палацу студентів ХПІ два мультимедійні комплекси. Голова Харківської облради Сергій Чернов передав вузу від облради потужний обчислювальний сервер, почетні відмінності облради "Слобожанська слава" отримали співробітники ХПІ Федір Гладкий, Георгій Лісачук та Олександр Некрасов.
Заступник міністра освіти і науки України Євген Сулима прочитав привітання міністра освіти Дмитра Табачника і повідомив про те, що вуз одержав 2,5 млн.грн. для добудови бібліотеки.
Довідка "SQ". Університет був заснований в 1885 р. як практичний технологічний інститут з двома відділеннями - механічним і хімічним, на якi приймалося 125 чол. Організатором і першим директором інституту був учений у галузі механіки та опору матеріалів В. Кирпичов. В інституті працювали 17 викладачів, 10 професорів і 7 ад'юнкт-професорів. Після кількох етапів розвитку в 1930 р. на базі окремих факультетів інституту було створено 5 самостійних вузів: механіко-машинобудівний, електротехнічний, хіміко-технологічний, інженерно-будівельний, авіаційний. З 1994 р. інститут носив назву Харківський державний політехнічний університет (ХДПУ). У 2000 р. указом президента України ХДПУ наданий статус національного.