21 липня - День явлення ікони Божої Матері в Казані.

Довідка "SQ". День явлення ікони Казанської Божої Матері - православне свято. Святкування цього дня 21 липня бере початок від чудесного явища ікони в Казані (Росія) 1579 р.

Історія оповідає, що за деякий час після підкорення Казані молодим царем Іваном Грозним, втановлення ним Казанської єпархії та успішного поширення християнства магометани стали чинити сильний опір. Пожежу 1579 р., яка винищила половину Казанського кремля і прилеглу частину міста, вони розцінили як гнів "російського Бога". Саме в цей час в Казані була явлена ​​милість Божа через чудове набуття ікони Богоматері, що отримала з цієї нагоди найменування Казанської.

Місто незабаром після пожежі почало відновлюватися з руїн. Разом з іншими погорільцями недалеко від місця початку пожежі будував будинок стрілець Данило Онучин. Його дев'ятирічній дочці Матроні явилася уві сні Божа Матір і повеліла дістати ій ікону, зариту в землю ще при пануванні мусульман таємними сповідниками православ'я. На слова дівчинки не звернули уваги. Тричі була Богородиця і вказувала місце, де вкрита чудотворна ікона. Нарешті, Матрона зі своєю матір'ю стали копати в зазначеному місці і знайшли святу ікону. На місце чудесного набуття прибув на чолі духовенства архієпископ Єремія і переніс святий образ у розташований неподалік храм в ім'я святителя Миколи, звідки після молебню перенесли його з хресним ходом в Благовіщенський собор - перший православний храм міста Казані, споруджений Іваном Грозним. Список з ікони, явленої в Казані, виклад обставин її набуття та опис чудес були послані в 1579 р. в Москву. Цар Іван Грозний наказав влаштувати на місці явлення храм на честь Казанської ікони Божої Матері, де і помістили святу ікону, і заснувати жіночий монастир.