Сьогодні, 20 лютого, - початок Масляного тижня, а також Всесвітній день соціальної справедливості.

Довідка "SQ". Масляна - давнє християнське свято, що прийшло із язичницької культури, ритуал проводів зими і зустрічі весни. Ще в язичницькій культурі Масляну пов'язували з днем весняного рівнодення. Але з приходом християнства Масляна почала святкуватися в останній тиждень перед Великим постом, за сім тижнів до Великодня. Назва свята виникла через те, що протягом тижня напередодні Великого поста за православним звичаєм з їжі виключається м'ясо, вживати ж можна молочні і борошняні продукти, тому й пекли масляні млинці. Млинці (язичницький символ сонця) є головним атрибутом свята.

Останній день Масляни називається Прощена неділя. У цей день слід просити вибачення у всіх рідних і знайомих за всі образи, щоб очиститися від скверни перед Великим постом. Також в останній день Масляни спалюють солом'яне опудало - символ зими, проводжаючи її до наступного року. Попіл розвівали над полями - "на багатий урожай". Цього року Масляна пройде з 20 лютого до 26 лютого.

У Харкові на пл.Свободи з 9 лютого працює ярмарок, присвячений Масниці.

Всесвітній день соціальної справедливості (World Day of Social Justice) затверджений Генеральною асамблеєю ООН. Відзначається з 2009 р. Держави-члени ООН присвячують день 20 лютого проведення на національному рівні заходів, що сприяють зміцненню соціальної справедливості. За задумом організаторів, міжнародна дата повинна сприяти викоріненню бідності, забезпечення людей повною зайнятістю і гідною роботою, досягненню рівноправності чоловіків і жінок, а також встановлення соціального добробуту та соціальної справедливості для всіх.