15 квітня - Великдень, а також День працівників карного розшуку України.
Довідка "SQ". Великдень - православне свято, відзначається за місячно-сонячним календарем (перехідне свято). Слово "пасха" має грецьке походження ("настання", "позбавлення"). За християнською традицією свято встановлене на честь воскресіння Ісуса Христа. За Євангелієм, воскресіння відбувалося в Єрусалимі.
Православні християни готуються до цього свята, дотримуючись Великого посту, який триває 48 днів. Напередодні Великодня, у Велику суботу, на Гроб Господній (в Єрусалимі, Ізраїль) сходить Благодатний вогонь. Священики одягаються в світлий одяг, урочисто одягаються віруючі. У храмах проходить божественна літургія, якою (опівночі) передує хресний хід навколо храмів.
В ніч з суботи на неділю віруючі йдуть до церкви на всеношну. У кошиках до церкви несуть різноманітні страви, зокрема, великодні паски. Урочиста процесія з співочої і священиком освячує і благословляє страви. Повернувшись додому, люди починають розговлятися, але перед тим як сісти за стіл, дівчатам треба вмитися водою, в якій лежить свячене великоднє яйце, щоб вона була такою ж красивою. Яким би не було кулінарне розмаїття на столі, починати завжди треба лише з паски. Навіть крихти цього хліба, які впали додолу, ні в якому разі не можна викидати. Відрізаний окраєць треба зберігати, як талісман, який приносить щастя. В цей день кожен православний християнин повинен вітатися з іншим словами "Христос Воскрес!" і отримувати у відповідь підтвердження цих слів "Воістину Воскрес!".
15 квітня органи карного розшуку Україні відзначають день народження. 15 квітня 1919 р. декретом Раднаркому України "Про організацію судово-карного розшуку" було утворено відділення судово-кримінального розшуку і закріплена його правова база. Обов'язки розшуку полягали в проведенні підготовчої до попереднього слідства діяльності органів обвинувачення.