11 вересня - День працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості і нафтопродуктозабезпечення, День танкістів в Україні а також Міжнародний день пам'яті жертв фашизму та Усікновення глави пророка, предтечі і хрестителя Господнього Іоанна.

Довідка "SQ". День працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості і нафтопродуктозабезпечення відзначається в Україні щороку у другу неділю вересня, згідно з указом президента № 302/93 від 12 серпня 1993 р.

У Харківській області щорічно видобувається близько 8,6 млрд. кубометрів газу, що складає близько 40% видобутого в Україні газу. Найбільші родовища - Шебелинське і Кобзівське (розробляє ГПУ "Шебелинкагазвидобування"). Основним добувачем газу в області є ГПУ "Шебелинкагазвидобування" НАК "Нафтогаз України". У нього на балансі більше 1 тис. свердловин. У регіоні також працює шість приватних підприємств, які видобувають 2-4% загального видобутку газу в регіоні. Основними постачальниками газу в харківському регіоні є "Харківгаз" і "Харківміськгаз".

День танкістів відзначається в Україні у другу неділю вересня. Свято було засновано у серпні 1997 р. указом президента на підтримку ініціативи ветеранів танкових військ і танкобудівників України, враховуючи їх заслуги у роки Великої Вітчизняної війни та з метою виховання воїнів-танкістів Збройних сил України на кращих традиціях попередніх поколінь.

З 1962 р. другу неділю вересня відзначається як Міжнародний день пам'яті жертв фашизму. Ця дата була визначена саме на вересень, оскільки на цей місяць припадають дві, пов'язані з Другою світовою війною, важливі дати - день її початку (1 вересня 1939 р. Німеччина напала на Польщу) і завершення (2 вересня 1945 р. японський уряд підписав акт про повну і беззастережну капітуляцію).

Християнське свято Усікновення глави Іоанна Хрестителя присвячене спогаду події, описаної євангелістами Матфеєм (Мф. 14:1-12) і Марком (Мк. 6:14-29). Як оповідають Євангелія, Іоанн Хреститель був арештований за викривальні промови проти правителя Галілеї Ірода Антипи і обезголовлений за велінням Іродіади, дружини Ірода. Церквою в цей день встановлено свято і строгий піст як вираз скорботи християн про насильницьку смерть пророка. У цей день не прийнято веселитися, влаштовувати свята та застілля, тому що люди з сумом згадують усіх, хто постраждав за правду. На Русі в цей день, пам'ятаючи про відрубану голову Іоанна, не можна було вживати в їжу нічого круглого - картоплю, капусту, кавун, цибулю. Приготувати їжу потрібно було заздалегідь - ніж 11 вересня в руки брати заборонялося, як і сокиру, заступ, косу: вони гострі і нагадують про загибель Хрестителя. Так що свято Усікновення повсюдно був вихідним днем.