7 липня - свято Івана Купала.
Довідка "SQ". Дохристиянське свято Івана Купала відзначалося під час літнього сонцестояння. У цей день церква відзначає Різдво Іоанна Хрестителя. Ще в дохристиянську добу слов'яни відзначали свято Купайла, тобто Сонця. Шляхом злиття християнських та язичницьких традицій утворився свято Івана Купала.
Свято було великим днем очищення вогнем і водою. Починалося нічною вакханалією: дівчата і юнаки вночі ходили по хатах і вулицях, "бавилися безсоромними іграми, співали сатанинські пісні і танцювали під гуслі". Вранці всі відправлялися до річки й омивалися водою. Головна особливість купальської ночі - очищуючі багаття. Навколо них танцювали, через них стрибали, змагалися - хто вище. У деяких місцях через купальський вогонь проганяли домашню худобу (для захисту від мору). У купальських вогнищах матері спалювали зняті з хворих дітей сорочки, щоб разом з цією білизною згоріли хвороби. Молодь і діти, настрибавшись через багаття, влаштовували гучні веселі ігри і біг наввипередки. Після веселих дійств дівчата та хлопці йшли на пошуки чарівного цвіту папороті, щоб, знайшовши його, отримати земні скарби.
Вважалося, що в ніч Івана Купала зацвітає папороть, яка вказує дорогу до скарбу. На день Івана Купала зцілюються росою. Для цього потрібно встати якомога раніше і пройтися босоніж по цілющій купальській росі. Цього дня відбувалося масове збирання лікарських трав. За старих часів вірили, що Різдво Іоанна Хрестителя додає чарівні сили травам і квітам, в цю ніч запасалися різними травами і квітами. Їх зазвичай приносили до церкви до обідні для освячення, щоб "вживати проти мани нечистої сили".