2 серпня - День аеромобільних військ, а також День пророка Іллі.

Довідка "SQ". День аеромобільних військ заснований указом президента України (№ 937/99) 1999 р. Відзначається тими, хто проходив чи проходить службу в десантних військах. Історія Повітряно-десантних військ бере свій початок 2 серпня 1930 р. - тоді на навчаннях Військово-повітряних сил Московського військового округу під Воронежем десантували на парашутах підрозділ десантників у складі 12 осіб. Цей експеримент дозволив військовим теоретикам побачити перспективу переваги парашутно-десантних частин, їх величезні можливості, пов'язані зі швидким охопленням противника по повітрю. З цього часу і відзначається День десантника.

Аеромобільні війська входять до складу Сухопутних військ Збройних сил України (ВС). Основу аеромобільних військ складають окрема повітряно-десантна бригада, яка дислокується в Дніпропетровській обл., окрема аеромобільна бригада (м. Житомир) та два окремих аеромобільних полки (в Миколаєві та на Львівщині). У лавах ПС проходять службу багато воїнів-десантників, які брали участь у бойових діях в Афганістані, ліквідували наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС, виконували завдання у складі миротворчих місій ООН.

Православна церква відзначає 2 серпня День пророка Іллі. Селяни вважали його покровителем польових робіт і з особливою старанністю зверталися до нього в цей день з молитвою про благословення нового багатого врожаю.

З цим днем ​​пов'язано безліч звичаїв, традицій і прикмет. За біблійною легендою, старозавітному пророку Іллі були підвладні грізні природні стихії. Тому з приходом на Русь християнства народ, шанував багато якостей старих язичницьких богів, наділив Іллю прикметами свого найбільш шанованого божества - Перуна-громовика, який наказував громами і блискавками, вихорами і вітрами, небесною вологою. Пророк Ілія, замінивши в народному уявленні Перуна, взяв на себе і всі його "обов'язки", ставши до того ж захисником і покровителем землеробства й скотарства. Грізний, караючий, але в той же час щедрий, він - розпорядник найстрашніших і добродійних сил природи. Ілля скаче по небу у вогненній колісниці, запряженій шісткою білих коней, від стукоту її коліс відбувається грім.

В Іллін день не можна купатися. Якщо 1 серпня це не рекомендувалося, то 2-го заборонялося суворо. Ця заборона пояснювався так: Ілля-пророк їздить на конях по небу; від швидкого бігу в Іллін день один з коней втрачає підкову, яка падає у воду, і вода відразу стає холодною. А під кінець Ілліна дня наступала так звана горобина ніч. Вважалося, що вона загрожує грозою, від якої перелякані птахи починають кидатися, пурхати, натикатися на різні предмети і падати додолу. Після Дня пророка Іллі світла частина доби починає стрімко спадати.