Харківська обласна санітарно-епідеміологічна станція у 37% досліджених проб води з громадських колодязів виявила перевищення гігієнічних нормативів за вмістом нітратів, у воді з індивідуальних криниць - у 31% випадків. Про це повідомив сайт облСЕС. Найгірша ситуація в Красноградському районі, де відхилення від норми зафіксовані у всіх перевірених колодязях, у Богодухівському районі відхилення зафіксовані у 80% перевірених колодязів, у Борівському - у 81%, у Золочівському - у 95%.

Як зазначили в облСЕС, уживання води, в якій дуже багато нітратів, може призвести до захворювання. До груп підвищеного ризику відносяться немовлята на штучному вигодовуванні, чутливі до нітратів старі люди, а також хворі на анемію, захворювання дихальної та серцево-судинної систем.

У дітей перших місяців життя отруєння шкідливими речовинами може відбутися в результаті годування їх молочними сумішами, овочевими соками, які готуються на забрудненій нітратами воді. Особливо небезпечно для дітей постійне використання такої води. Санлікарі радять не використовувати для приготування їжі і пиття воду невідомої якості, насамперед з колодязів, а віддавати перевагу бутильованій воді та воді з централізованої мережі водопостачання.

Довідка "SQ". ОблСЕС щомісяця проводить моніторинг вмісту нітратів у воді з децентралізованих джерел водопостачання. У III кварталі 2012 р. було обстежено 1 тис. 126 індивідуальних колодязів, що становить 33% загальної їх кількості, 15 громадських каптажів (20%) і 364 громадських колодязя (28,3%), воду з яких вживають діти віком до 3 -х років. Встановлено, що не відповідають вимогам санітарного законодавства 8,7% обстежених суспільних і 14% індивідуальних криниць.