Пам'ятник під назвою "Живи" відкрився 30 листопада на території Харківського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом (вул. Боротьби, 6). Відкриття приурочене до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня. Про це 30 листопада в прес-центрі інформагентства "STATUS QUO" повідомив Сергій Дмитрієв - директор Харківського обласного відділення (ХОО) Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ.

За його словами, пам'ятник виконаний у вигляді кованого ліхтаря і на ньому висять червоні стрічки - символ толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих. Висота пам'ятника - близько 2 м. "Спільно з головлікарем обласного центру СНІДу ми оголошували серед молодих архітекторів конкурс на ескіз цього пам'ятника. Нам прийшло до десяти робіт. І колегією був обраний ескіз пам'ятник у вигляді ліхтаря", - зазначив Дмитрієв.

Також він розповів, що їх організація завтра, 1 грудня, організовує в харківській виправній колонії № 18 концерт, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. "У цій колонії, на жаль, багато ув'язнених, які інфіковані", - зазначив Дмитрієв. Післязавтра, за його словами, концерт пройде у Качанівській колонії № 54. "У двох колоніях ми вже провели подібні концерти. Залишилося ще сім. Перед в'язнями будуть виступати студенти з інституту мистецтв, інституту культури, творчі колективи", - зазначив Дмитрієв.

Він також підкреслив, що за два місяці ХОО Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, протестує на ВІЛ близько 3 тис. ув'язнених. А протягом півтора років організація планує протестувати на наявність ВІЛ-інфекції близько 7 тис. ув'язнених в дев'яти колоніях.

Крім того, 3 грудня облорганізація встановить біля Харківської державної академії фізичної культури тест-лабораторії, де всі охочі зможуть пройти тест на ВІЛ і протягом п'яти хвилин дізнатися результат.

Довідка "SQ". Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня. Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Вперше проголошений Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) в 1988 р.

За даними Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом Міністерства охорони здоров'я України, з 1987 до 2012 р. у країні офіційно зареєстровано понад 200 тис. випадків ВІЛ-інфекції серед населення, в тому числі 46 тис. випадків захворювання на СНІД та 25 тис. випадків смерті від захворювань, ним зумовлених. Щодня від СНІДу в Україні помирає в середньому 7 осіб. Незважаючи на те, що ООН зафіксувала цього року спад інфікування ВІЛ у світі, ВООЗ не спостерігає ознак спаду епідемії ВІЛ-інфекції в Україні.

За січень-вересень 2012 р. у Харківській області виявлено 424 нових випадки захворювання на ВІЛ-інфекцією, у 2010 р. - 527 ВІЛ-інфікованих, а у 2011 р. - 565. При цьому серед ВІЛ-інфікованих у 2010 р. виявили 126 осіб, хворих на СНІД, а у 2011 р. - 274 хворих. У Харківській області найбільш поширеним шляхом інфікування є парентеральний (через введення наркотиків) - 46,7% захворілих (266 осіб) проти 36,1% у 2010 р. (189 осіб). Статевим шляхом інфіковані 33,2% (189 осіб) усіх зареєстрованих проти 40,3% у 2010 р. (214 осіб).