У вестибюлі вокзалу станції "Харків-Пасажирський" Південної залізниці (ПЗ) та на Привокзальній площі сьогодні, 29 листопада, пройшла акція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Про це повідомили "SQ" у Харківському обласному центрі здоров'я.

Близько 30 волонтерів протягом двох годин спілкувалися з перехожими, роздавали навчальну літературу, презервативи, а також пропонували пройти анонімний тест на ВІЛ у мобільній амбулаторії, яка працювала на Привокзальній площі. Результати тесту можна було отримати протягом 15 хвилин. Цією пропозицією скористалося декілька десятків осіб.

Окрім того, харків'яни та гості міста змогли отримати консультацію лікарів дорожньої клінічної лікарні Харкова - інфекціоніста, епідеміолога і терапевта.

Акція була організована Міжнародним альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні спільно з ДП "Укрзалізниця" в чотирьох містах України - Києві, Львові, Дніпропетровську та Харкові. У Першій столиці в підготовці та проведенні заходу також узяли участь різні благодійні фонди та громадські організації, що займаються проблемами поширення ВІЛ/СНІД, обласна організація Товариства Червоного Хреста, соціальна служба у справах сім'ї та молоді Московського району Харкова, Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, Харківський обласний центр здоров'я.

Як розповів регіональний координатор Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Сергій Велігодський, щодня в Україні інфікується ВІЛ близько 50 осіб. У той же час, завдяки профілактичним проектам, у 2012 р. було зареєстровано на 2,8% менше ВІЛ-інфікованих, ніж за той же період 2011 р. Серед тенденцій поширення ВІЛ в Україні - скорочення випадків зараження через брудний шприц і збільшення частки інфікованих статевим шляхом.

Нагадаємо, за 9 місяців 2012 р. у Харківській області виявлено 424 нових випадки захворювання  на ВІЛ-інфекцію. Серед зареєстрованих інфікованих цього року - 74 дитини, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів.

 

Довідка "SQ". Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня. Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Вперше проголошений Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) у 1988 р.

За даними Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом Міністерства охорони здоров'я України, з 1987 до 2012 р. у країні офіційно зареєстровано понад 200 тис. випадків ВІЛ-інфекції серед населення, в тому числі 46 тис. випадків захворювання на СНІД та 25 тис. випадків смерті від захворювань, ним обумовлених. Щодня від СНІДу в Україні помирає в середньому 7 осіб. Незважаючи на те, що ООН зафіксувала цього року спад інфікування ВІЛ у світі, ВООЗ не спостерігає ознак спаду епідемії ВІЛ-інфекції в Україні.

За січень-вересень 2012 р. у Харківській області виявлено 424 нових випадки захворювання на ВІЛ-інфекцію, у 2010 р. - 527 ВІЛ-інфікованих, а у 2011 р. - 565. При цьому серед ВІЛ-інфікованих у 2010 р. виявили 126 осіб, хворих на СНІД, а у 2011 р. - 274 хворих. У Харківській області найбільш поширеним шляхом інфікування є парентеральний (через введення наркотиків) - 46,7% захворілих (266 осіб) проти 36,1% у 2010 р. (189 осіб). Статевим шляхом інфіковані 33,2% (189 осіб) усіх зареєстрованих проти 40,3% у 2010 р. (214 осіб).