Більше чотирьох мільйонів хворих на ревматизм зафіксовано в Україні з початку 2012 р., що становить близько 10% населення країни. За кількістю хворих ця патологія посідає третє місце в країні, а в структурі первинної інвалідності - друге.
За словами головного лікаря "Медичного центру здоров'я" Олександра Золотарьова, найбільш часто ревматичні атаки і рецидиви ревматизму виникають після застуди, що викликається стрептококовою інфекцією: після ангін, гайморитів, фарингітів, ларингітів. Саме тому сезонне загострення ревматизму припадає на осінь.
"Захворювання може виникати в будь-якому віці, однак до основної групи ризику входять люди у віці старше 40 років. В основному звертаються жінки віком близько 41 року, чоловіки віком близько 45 років, тобто люди, що переживають найбільш продуктивний період життя. При цьому жінки в три рази частіше схильні до захворювання, ніж чоловіки, - співвідношення 76% і 24%", - зазначив головлікар.
За словами Золотарьова, восени велика увага повинна приділятися профілактиці захворювання. Насампред, йдеться про заходи, спрямовані на підвищення активності імунної системи (загартовування, повноцінне харчування, виключення шкідливих звичок).
Він підкреслив, що не виявлене вчасно захворювання тягне за собою ускладнення практично на всі групи органів, але,насамперед, ревматизм вражає суглоби, серце і нирки. Крім того, середня тривалість життя хворих на ревматоїдний артрит на 10-15 років менша за очікувану, а в половини пацієнтів з системними формами захворювання смерть настає протягом п'яти років після встановлення діагнозу.
Довідка "SQ". "Медичний центр здоров'я" заснований 2007 р. Основний напрям діяльності - лабораторна діагностика ендокринних патологій, інфекційних захворювань, дослідження імунного статусу, виявлення онкологічних захворювань, біохімічні та бактеріологічні дослідження біоматеріалу.