Собаки так званих бійцівських порід - американський стаффордширський тер'єр і американський пітбультер'єр - лідери за відмовами від них господарів. Цих тварин частіше інших залишають на вулиці або здають до Харківського міського центру утримання бездомних тварин, розповіла 26 грудня журналістам директор КП "Центр поводження з тваринами" Юлія Шаповалова.
За її словами, якщо собак бійцівських порід не дресирувати, часто вони стають некерованими, і господарі не можуть з ними впоратися. "Буває людина одружується або виходить заміж, а друга половинка боїться собаку, причому цілком обґрунтовано, тому що тварину правильно не виховали, не привчили жити в соціумі", - розповіла Шаповалова. "Це не погані породи собак - поганих порід просто немає. Але є люди, які безвідповідально підходять до питання закладу собаки тієї чи іншої породи. Якщо ви хочете завести таку собаку, потрібно прочитати дуже багато літератури, дізнатися, яких сил вимагає її утримання", - зазначила директор КП. Вона підкреслила, що такі собаки сильно прив'язані до людини, і якщо від них відмовляється господар, вони дуже страждають.
Коли бійцівські собаки потрапляють до притулку, їх тестує кінолог. Якщо тварина не небезпечна для оточуючих і може жити в сім'ї, їй намагаються знайти господарів. За словами Шаповалової, десь половина таких собак може знайти новий будинок.
Директор КП також повідомила, що зі 100 собак, яких відловлюють на вулицях Харкова, зазвичай лише одна-дві втрачені, і їх шукають господарі. Решта, на жаль, виявляються людям не потрібними.
19 листопада виповнюється 1000 днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Харків із першого дня став прифронтовим містом. Постійними обстрілами російські війська намагаються зруйнувати цивільну інфраструктуру та паралізувати життя в мільйонному мегаполісі. Що для Харкова та регіону означають 1000 днів війни? Втрати Харківщини В обласні…