Необхідний обсяг інвестицій у модернізацію Харківського комп'ютерно-технологічного коледжу складає близько 12,5 млн.грн. Про це 25 квітня на презентації концепції розвитку закладу повідомив в.о. директора коледжу Едуард Рубін. За його словами, найближчим часом почнеться розробка комплексної програми розвитку установи. Зокрема, за літо планується адаптувати навчальні програми до вимог потенційних роботодавців - індустріальної групи "УПЕК", ПАТ "Хартрон" та IT-компаній.

Як зазначив Е.Рубін, зараз у коледжі 34 комп'ютери, що дуже мало для установи, в якій навчається і працює близько 600 осіб. Планується перевести документообіг у безпаперову форму, а також переобладнати комп'ютерні класи. Зокрема, оскільки майже у всіх студентів є свої ноутбуки, для них організують бездротовий доступ до мережі інтернет. Окрім того, коледжу потрібні нові металообробні верстати: це дозволить навчати студентів на сучасному обладнанні і при цьому виробляти продукцію. Її планується постачати на заводи, наприклад, на "Хартрон-плант", а виручені кошти знову вкладати в реконструкцію ВНЗ.

Як повідомив в.о. директора, поки грошей на реконструкцію немає, але вже проведені попередні розрахунки, згідно з якими на ремонт приміщень буде потрібно близько 10 млн.грн., на закупівлю обладнання для майстерень - близько 1 млн.грн., на закупівлю 360 комп'ютерів - 2,4 млн. грн.

Е.Рубін поінформував, що зустрівся з керівниками низки великих компаній, які зацікавлені в підготовці фахівців за профілем коледжу, зокрема, "УПЕКу", "Хартрону", "Теплоавтомату", "Глобал Лоджику", деяких харківських IТ-компаній. "Ми обговорювали можливості модернізації навчального обладнання та можливості коригування навчальних планів з урахуванням запитів кінцевого споживача. Досягнуті попередні домовленості, і впевнений, ми знайдемо можливості і для залучення інвестицій, і для подальшого працевлаштування наших випускників", - заявив Е.Рубін.

За його словами, найближчим часом почнеться розробка комплексної програми модернізації комп'ютерно-технологічного коледжу, яка буде представлена ​​Міністерству освіти і науки, а також місцевій владі та приватним компаніям, які можуть стати співінвесторами програми.

"Коледж 20 років не розвивався. Я спробую на практиці втілити принципи державно-приватного партнерства, про яке так багато зараз говорить влада різних рівнів", - заявив в.о. директора коледжу.

Довідка "SQ". Комп'ютерно-технологічний коледж відкрився 1947 р. як гірський технікум. Потім спеціалізувався з підготовки кадрів з виробництва та обслуговування верстатів і гідравлічних систем. Зараз є структурним підрозділом Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (ХПІ). Технікум також готує розробників програмного забезпечення й фахівців з обслуговування програмних систем і комплексів. У коледжі навчається понад 500 осіб.

Едурад Рубін є засновником і керівником створеної в 1998 р. компанії "Телесенс" зі штаб-квартирою в Лондоні й центром розробки в Україні. Активно займається громадською та викладацькою діяльністю: є головою правління харківської філії Європейської бізнес-асоціації (ЄБА), веде авторські колонки в інтернет-виданнях "Економічна правда" та "Українська правда", є доцентом ХПІ. На початку квітня, відповідно до наказу ректора ХПІ, був призначений виконуючим обов'язки директора комп'ютерно-технологічного коледжу.