Харків планує очищати питну воду не хлором, а розчином, отриманим з кухонної солі методом електролізу. Про це повідомив журналістам заступник директора КП "Харківводоканал" Олександр Коваленко.
"Ми вивчаємо зараз усі методи, які застосовуються в країнах СНД. Ми опрацьовуємо питання відходу від хлору як небезпечної й отруйної речовини, зберігання якої в місті небажано, і переходу на гіпохлорит натрію. Це безпечний метод. Він застосовується в низці російських міст - Москві, Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону", - повідомив Коваленко.
Також він розповів, що виконана проектна документація для переходу на гіпохлорит на трьох насосних станціях міста. Для переходу на новий метод знезараження потрібні нові установки, які з повареної солі роблять гіпохлорит. Також Коваленко уточнив, що процес переходу залежить від фінансування, яке "Харківводоканал" буде отримувати за державною програмою "Питна вода", яка поки не фінансується. Власними оборотними коштами підприємство ці роботи виконати не зможе.
Довідка "SQ". Для хлорування води на водопровідних очисних станціях використовується рідкий хлор, який є отруйною речовиною. Також хлор як активний реагент негативно впливає на поверхню труб. Гіпохлорит отримують шляхом електролізу кухонної солі. Це не токсичний і безпечний дезінфекційний матеріал.
Загальнодержавна програма "Питна вода" діє з 2005 р. Передбачає реконструкцію систем водопостачання та водовідведення, підвищення якості питної води, розробки і впровадження нових матеріалів, технологій, обладнання.