Харків'янка Вікторія Корнейкова, яка заявляє про те, що в Харківському СІЗО її годували їжею з хробаками, а народжувати їй довелося, прикутою до крісла наручниками, подасть скаргу на умови утримання в СІЗО до Європейського суду з прав людини. Про це 22 січня розповів у програмі "Шустер LIFE. Адреналін" на Першому національному телеканалі адвокат жінки Геннадій Токарєв.

За його словами, скарга підготовлена ​​від імені жінки і її восьмимісячного сина Дениса. Жінка скаржиться на неналежні умови утримання в СІЗО, на звернення, яке принижує людську гідність, на незаконне застосування наручників. Це друга скарга жінки до Європейського суду. Першу вона подала у 2005 р., після того як уперше потрапила до Харківського СІЗО у віці 14 років за обвинуваченням у грабежі. Європейський суд тоді ухвалив рішення на користь харків'янки. Незабаром її випустили.

Пізніше жінка знову потрапила до СІЗО. Як розповіла сама Корнейкова, її звинуватили в тому, що вона побила двох чоловіків і відібрала мобільний телефон. За словами Корнейкової, вона народжувала, прикута до крісла наручниками, під час пологів були присутні три жінки-конвоїри. Від їжі, яку їй давали в СІЗО у неї зникло молоко і їй нічим було годувати дитину. "У СІЗО давали рибу, вона страшенно пахла. У мене від неї молоко було синього кольору. У каші були черв'яки, м'ясо було синього кольору з волоссям. Як таке можна було їсти?", - заявила Корнейкова. Коли у неї захворіла дитина, до неї довго не приходив педіатр. За словами жінки, в її камері не було гарячої води, було сиро, а грубка могла вдарити струмом.

За словами головного лікаря дитячої поліклініки № 15 Світлани Коваленко, дитині надавали належну медичну допомогу і кілька разів оглядали в поліклініці. Як розповів начальник Харківського СІЗО Валерій Пісклов, умови утримання вагітних жінок можуть відповідати європейським стандартам навіть за того мінімального фінансування, яке є. Після скарги жінки в СІЗО побували журналісти - їм показали в їдальні нормального вигляду суп, друге, салат. За словами Пісклова, жінка утримувалася з дитиною разом з іншими мамами в кімнаті, обладнаній усім необхідним - там була гаряча вода, чиста постільна білизна, іграшки для дитини. За словами Корнейкової, вона була в цій кімнаті тільки п'ять днів, пізніше її перевели до камери з гіршими умовами.

Як заявив уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко, вагітні жінки взагалі не повинні сидіти в СІЗО, їм повинні обирати інший запобіжний захід.