![]() |
"Нерухомий" податок передчасний.
Україні потрібен податок на нерухомість. Про це заявив міністр регіонального розвитку і будівництва Володимир Яцуба. За його словами, рано чи пізно таке оподаткування буде введено. Забудовники, в свою чергу, необхідність введення податку розуміють, але відзначають: якщо його ввести зараз – постраждає ринок первинної нерухомості. Йдеться про те, що, скажімо, квартири в новобудовах і за площею, і за ціною більше, ніж житло на вторинному ринку. Тому і податок, наприклад, на трикімнатну в новій багатоповерхівці буде вище податку на трикімнатну в будинку, зведеному за часів СРСР. А це, на думку будівельників, відштовхне від первинки значну частину покупців і погіршить і без того складну ситуацію.
Харків: "розконсервація" почалася.
У Харкові поступово відновлюються роботи на "законсервованих" будмайданчиках. Зокрема, в червні цього року будівельники продовжили зводити багатоповерхівку, будівництво якої зупинилося минулого року. Ця новобудова розташована на вулиці Родниковій. Вона являє собою дві цегельні секції в 16 поверхів кожна. Будівництва ведеться без залучення субпідрядників підкреслюють у компанії-забудовнику. При цьому, відзначають, що житло в новобудові орієнтоване, перш за все, на покупця, якого можна віднести до середнього класу. Потреби та фінансові можливості цього сегменту споживачів, за словами фахівців, були вирішальними чинниками, серед тих, які бралися до уваги, зокрема, при визначенні площі квартир.
Прогулятися дахом у Харкові незабаром буде де.
Містобудівна рада Харкова прийняла проекти двох житлових багатоповерхівок: по вулиці Сухумі і в провулку Карбишева. Будівельники відзначили, що проект будинку по вулиці Карбишева протягом розгляду містобудівною радою майже не зазнав змін. Тоді як остаточний проект багатоповерхівки по вулиці Сухумі тепер дещо відрізняється від початкового. Містобудівна рада запропонувала компанії-забудовнику прикрасити дах новобудови кількома ротондами. Аргументація архітекторів муніципалітету була такою: місту потрібні багатоповерхівки з виразною, нарядною архітектурою. Щоб втілити пропозицію містобудівної ради забудовник змінить конструктив даху новобудови і, так, зробить його придатним до прогулянок по ньому.
Криза розмежувала покупців первинки на дві основні групи.
Фінансово-економічна криза сформував нові риси покупця первинного житла і більш чітко розмежувала їх на групи. Як стверджують забудовники, серед потенційних покупців нового житла з'явився прошарок осіб, які переконані, що за кошти, отримані, наприклад, від продажу двокімнатної квартири на вторинному ринку можна придбати двокімнатну в новобудові. Однак, здійснити таку операцію сьогодні практично неможливо, відзначають фахівці. Крім того, з'явилася й інша група клієнтів, головна риса яких - вельми зважене ставлення до купівлі житла. Представники цієї групи прагнуть отримати від забудовника якомога більше інформації про новобудову – деякі вимагають навіть показати проект будинку, дозвіл на будівництво, і тому подібне.