Кожен десятий харків'янин (10,1%) ніколи не був у музеї. Такі результати експрес-опитування "Музеї міста Харкова", презентовані 18 травня Харківською філією Інституту проблем управління ім. Горшеніна (Київ). Трохи більше чверті опитаних (26,5%) були в музеях 1-2 роки тому, а кожен п'ятий (20,3%) - 3-5 років тому. Понад п'ять років тому відвідували музеї 22,9% мешканців міста, а 13,4% респондентів були в музеї півроку тому. Тільки 6,8% харків'ян відзначили, що відвідували музей протягом останніх трьох місяців. "Місцеві мешканці, як правило, відкладають відвідування музеїв на потім. Частіше їх відвідують гості міста", - зазначив кандидат історичних наук, директор Харківського музею археології та етнографії Слобідської України Валерій Скирда.

Більшість опитаних харків'ян (84,4%) відзначили, що музеї в Україні недостатньо фінансуються державою. З них близько половини (49,5%) однозначно впевнені в недостатньому фінансуванні музеїв з боку держави і 34,9% вважають, що фінансування "швидше недостатнє".

Більше половини опитаних (61,1%) вважають, що пропагувати відвідування музеїв повинні як музеї, так і держава. Виключно державним завданням пропаганду музеїв вважають 14,8% харків'ян, виключно завданням музеїв - 13,1%. Не змогли відповісти на це питання 11,1% респондентів.

Переважна більшість харків'ян (87,8%) не схвалює практику запозичення чиновниками картин та інших предметів мистецтва з музеїв для прикраси адміністративних будівель і кабінетів. Тільки 1% респондентів оцінюють таку практику позитивно, а 11,2% вагалися з відповіддю.

Половина опитаних мешканців Харкова (48,9%) вважає, що сприятиме відвідуванню музеїв молоддю буде перш за все пільгове або безкоштовне відвідування музеїв для студентів та школярів. Кожен четвертий харків'янин (25,9%) вважає, що більш активному відвідування музеїв молоддю сприятиме збільшення кількості виставок сучасного мистецтва і проведення в музеях акцій типу дня відкритих дверей. Пропаганда за допомогою ЗМІ є ефективним способом залучення уваги до музеїв на думку 24,1% опитаних, 17,2% респондентів пропонують залучати молодь до відвідування музеїв за допомогою організації екскурсій батьківськими комітетами та адміністраціями шкіл або вишів. Третина опитаних (33,8%) дотримується комплексного підходу в цьому питанні і вважає, що потрібно використовувати всі перераховані заходи.

Довідка "SQ". Опитування проводилося 15 - 17 травня в місцях масового скупчення людей. Згідно стихійної вибірки було опитано 635 мешканців Харкова віком від 16 років. Квотами виступали стать і вік опитуваних респондентів.

18 травня відзначається Міжнародний день музеїв.