Харківський історичний музей є найбільш відвідуваним серед мешканців міста - більшість харків'ян (69,7%) були в цьому музеї. Такі результати експрес-опитування "Музеї міста Харкова", презентовані 18 травня Харківською філією Інституту проблем управління ім. Горшеніна (Київ). На другому місці за відвідуваністю серед харків'ян знаходиться Художній музей (48,5%), третє місце посідає Музей природи (43,9%), далі - Музей-театр ляльок при Харківському державному академічному театрі ляльок ім. В. Афанасьєва (36,7%) та Харківський літературний музей (8,2%).

Також харків'яни оцінили за п'ятибальною шкалою, наскільки цікавим було відвідування музеїв. Найбільшу кількість балів набрали Художній музей (4,9 бала), Харківський історичний музей (4,6 бала), Музей природи (4,5 бала) та Музей-театр ляльок (4,5 бали).

Про велику кількість харківських музеїв харків'яни знають, але ніколи не відвідували їх. Близько третини опитаних респондентів віднесли до таких Художній музей (33,7%) і Музей природи (33,1%). Трохи менше респондентів (31,9%) знають про існування Музею-театру ляльок, але не були в ньому. Про Харківський літературний музеї знають, але не відвідували його 30% опитаних, Музей К. Шульженко - 28%. Історичний музей не відвідував майже кожен четвертий (24,9%) респондент, Харківський музей археології та етнографії Слобідської України - 23,5% і кожен п'ятий (20,2%) не був у Харківському музеї холокосту.

Серед найменш відомих харків'янам музеїв - Харківський приватний музей міської садиби. Про його існування не знають 78,5% опитаних респондентів. Трохи менше (72,9%) не знають про існування Морського музею. Меморіальний музей-квартира сім'ї Гризодубових і Харківський музей холокосту невідомі 61,8% і 61,7% опитаних відповідно. Більше половини городян відзначили, що не знають про існування таких музеїв: Музей історії Південної залізниці (58,2%), Музей історії органів внутрішніх справ Харківської області (57%) та Харківський музей археології та етнографії Слобідської України (55,8%) . За словами кандидата історичних наук, директора Харківського музею археології та етнографії Слобідської України Валерія Скирди, до цього списку увійшли відомчі музеї, у яких дуже вузька спрямованість, у зв'язку з цим - менша популярність і відвідуваність. Крім того, такі музеї не дають реклами. Харківський приватний музей міської садиби переїхав на інше місце, і, за словами В. Скирди, це не дуже добре відбивається на його відвідуваності.

Перше місце серед музеїв, які харків'яни хотіли б відвідати, посідає Науково-просвітницький музей сексуальних культур світу (34,2%). Бажання відвідати Морський музей висловили 27,7% опитаних, трохи менше респондентів хотіли б піти до Музею історії Південної залізниці і Музею народного мистецтва Слобожанщини (27,5% і 27,3% відповідно). Близько чверті респондентів зацікавлені у відвідуванні Літературного музею, Меморіального музею-квартири сім'ї Гризодубових та Музею історії органів внутрішніх справ Харківської області (25,5%, 25,4%, 25%).
 

Довідка "SQ". Опитування проводилося 15 - 17 травня в місцях масового скупчення людей. Згідно стихійної вибірки було опитано 635 мешканців Харкова віком від 16 років. Квотами виступали стать і вік опитуваних респондентів.

18 травня відзначається Міжнародний день музеїв.