Робота громадської організації "Харківська муніципальна лікарняна каса" припинена у зв'язку з реформами в галузі охорони здоров'я. Про це 17 січня повідомила журналістам заступник харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.
"Процес реформ у галузі охорони здоров'я зараз йде дуже активно. Ми вже передали службу швидкої допомоги на рівень області, зараз готуємося до 2015 року, а саме - до реформування охорони здоров'я як такої, ведемо активну переписку з Асоціацією міст України, з керівництвом Міністерства охорони здоров'я, консультуємося. А організація роботи лікарняної каси - проект досить складний і трудомісткий, вимагає роботи з великою кількістю пацієнтів. Тож поки робота каси припинена", - зазначила Горбунова-Рубан.
У той же час заступник мера підкреслила, що вже відпрацьовані всі деталі, пов'язані з реєстрацією проекту, створенням спостережної ради та організацією роботи правління лікарняної каси. "Ми обов'язково відновимо роботу цієї громадської організації, насамперед для захисту прав пацієнтів", - зазначила Горбунова-Рубан. За її словами, також у місті планується відкрити кілька пунктів, у яких би консультували харків'ян про принципи роботи лікарняної каси.
Довідка "SQ". У лютому 2012 р. у Харкові з ініціативи мера Геннадія Кернеса було відновлено роботу Харківської муніципальної лікарняної каси. Першим передплатником став сам Кернес, за ним пішли директори комунальних підприємств та керівники управлінь міськради. Основний принцип лікарняної каси полягає в наступному: члени каси, регулярно здійснюють обов'язкові відрахування, у разі захворювання та необхідності оперативного втручання не платять за ці послуги. У цьому випадку їм на допомогу прийде лікарняна каса, представник якої вирішить усі фінансові питання. Сума вступного внеску для харків'ян становить 70 грн., щомісячний платіж - 40 грн.
Медичну допомогу членам каси повинні надавати всі державні установи охорони здоров'я міста. Є список захворювань, лікування яких можна оплатити за рахунок лікарняних кас. При цьому список виключає туберкульоз, ВІЛ-інфекції та онкологічні захворювання, лікування яких має фінансуватися за рахунок спеціальних програм.
Нагадаємо, першу муніципальну лікарняну касу в Харкові намагалися організувати ще 8 років тому, проте тоді спроба була невдалою.